30745

A 14. fordulót játszották a hétvégén a II. labdarúgóligában. A mezőny rangadóján az éllovas Miava otthonában fogadta a bajnokságra is esélyes Nagymihály csapatát, és sima, megérdemelt győzelmet aratott, s már hét ponttal vezeti a bajnokságot. Simán söpörte be a három pontot Zólyombrézó, és újabb győzelmet könyvelhetett el a losonci csapat is. Továbbra sem megy, képtelen nyerni a szepsi csapat, amelyik immár kilencedik döntetlenjét játszotta Alsókubinban. Nem bírt egymással Máriatölgyes és Pozsonyligetfalu.

Vasárnap a táblázat alsó régiójában tanyázó Ružomberok B csapata az egyre jobban magára találó szencieket fogadta, s nem kis meglepetésre kétgólos vereséget szenvedett.

Zólyombrézó – Rimaszombat 3 : 0 (1 : 0)

Zólyombrézó, 670 néző. Játékvezető: Gábor – T. Somoláni, Bobko Rimaszombat: Kostolanský–Migaľa, Zvara, Morháč, Janec – Siheľský, Pisár (75. Vargic), Sedlák, Gamkrelidze (75. Pisarík) – Leško – Pekár
Gólszerző: Stojanovič (20. perc,11-esből ), Minčič (67. perc), Čekovský (70. perc)
Sárga lap: Harvilko, Greško – M. Pekár, J. Zvara, Siheľský

Nem a legjobb előjelekkel indultak a kék-fehérek a Podbrezová elleni mérkőzésre, hiszen B. Mráz vezetőedzőnek komoly fejfájást okozott a védelem összeállítása. Geri és Mravec sérülés, míg Rubint és Obročník pedig negyedik sárga lapjuk miatt nem állhatott az edző rendelkezésére.
Ennek ellenére jól kezdődött a mérkőzés, hiszen már a 6. percben tizenegyeshez jutottak, Piszár büntetőjét azonban a kapus hárította. Óriási lehetőséget hagyott ki ezzel a vendég csapat. A kihagyott büntető láthatóan megzavarta a vendégeket. A 19. percben Janec feleslegesen szabálytalankodott a tizenhatoson belül, s a megítélt büntetőt Stojanovič biztos lábbal értékesítette (1:0).
A gól után felgyorsult a játék, az ellenfelek nagyon igyekeztek, de a szervezetten játszó hazaiak nem engedték kibontakozni a vendégeket.
A második játékrész eleje lüktetőbb játékot hozott, a rimaszombatiak harcoltak az egyenlítésért, a hazaiak rohamoztak az újabb gólért. A nagy rohanásból aztán a hazaiak jöttek ki jobban. A 67. percben Minčič érkezett jó ütemben egy beadásra, és fejelt a vendégkapuba (2:0).
Három perccel később egy szélen vezetett gyors akció végén Čekovský jól eltalált lövéssel állította be a végeredményt (3:0).
Összességében a több helyzetet kidolgozó hazaiak megérdemelt győzelmet arattak a gyengélkedő, a táblázaton egyre lejjebb kerülő rimaszombatiak ellen.