30874

Bravúros, magabiztos győzelmet aratott a listavezető miavai csapat a szenciek otthonában, s már kilenc pont az előnye a II. labdarúgóliga táblázatán.

Csak gól nélküli döntetlenre futotta a nagymihályi labdarúgócsapatnak a máriatölgyesiek elleni bajnokin, de a táblázaton újra a második helyre kerültek a zólyombrézói csapat elé, amelyik vereséget szenvedett Alsókubinban. Szepsiben a  losonciak szereztek ugyan vezetést, de a második félidőben fordított a hazai csapat és otthon tartotta a három pontot. Nem tud magára találni a rimaszombati csapat, ezúttal a ligetfalusiak otthonából tértek haza üres kézzel. Nehéz helyzetben a Liptószentmiklós is, hiszen hazai vereségüknek köszönhetően már az utolsó, kieső helyről várhatják a folytatást.

Dolný Kubín – Podbrezová, 1:0 (0:0), Michalovce – Dubnica nad Váhom 0:0, Moldava nad Bodvou – Lučenec 3:1 (0:1), Senec – Myjava, 0:3 (0:2), Liptovský Mikuláš – Ružomberok B 1:2 (0:1), Petržalka – Rimavská Sobota 3:1 (2:0)

Ligetfalu – Rimaszombat 3 : 1 (2 : 0)
Ligetfalu, 350 néző. Játékvezető: Molitoris – Vorel, Chládek Rimaszombat: Kostolanský–Migaľa, Rubint, Zvara, Morháč–Obročník–Siheľský, Sedlák, Leško, Gamkrelidze (46. Vargic)–Pekár (46. Pisarik).
Gólszerzők: Švec (26. perc), L. Hutta (40. perc), T. Hanzel (64. perc) – Pisarik (90. perc)
Sárga lap: R. Jendrišek – Migaľa, Rubint

Nehezen melegedtek be a csapatok, a hazai csapat kapott előbb lábra és egyre több látványos támadást vezetett, de a kapuk egy ideig nem forogtak veszélyben. Alapjában remek meccset láthattak a nézők, mindkét csapat felvállalta a nyílt támadófutballt.
Ami a helyzetek értékesítését illeti, a hazaiak sokkal jobban teljesítettek. Az első félidő 26. percében előbb Švec, majd néhány perccel később L. Hutta is betalált a vendégek hálójába, így előnyük már a szünetben. kétgólos volt.
A szünet után sem változott a játék képe, a biztos vezetés ellenére is a hazaiak támadtak és dolgoztak ki helyzeteket, habár a vendégek is igyekeztek. A 64. percben T. Hanzel találata aztán végleg eldöntötte a találkozó három pontjának sorsát.
A mérkőzés hátralevő részében még mindkét oldalon voltak kisebb lehetőségek, de az eredmény egészen a 90. percig nem változott. Már mindenki a hármas sípszót várta, amikor Pisarik váratlanul a hazaiak kapujába talált, s ezzel beállította a 3:1-es végeredményt.

1.Myjava 15 11 3 1 25:4 36
2.Michalovce 15 8 3 4 21:17 27
3.Podbrezová 15 7 5 3 20:9 26
4.Dolný Kubín 15 7 3 5 20:16 24
5.Senec 15 4 7 4 16:15 19
6.Dubnica 15 3 8 4 11:11 17
7.Petržalka 15 4 5 6 13:19 17
8.Ružomberok B 15 4 4 7 16:19 16