labda2

A II. labdarúgóliga 29. fordulójában a kiesés elől menekülő Liptószentmiklós az ötödik helyen álló Rimaszombatot fogadta. A hazaiak nem kis meglepetésre egygólos vereséget szenvedtek.

A 29. forduló további erdményei:
Alsókubin – Miava 2:2, Szenc – Pozsonyligetfalu 1:0, Nagymihály – Zóyombrézó 0:0, Szepsi – Máriatölgyes 1:1, Losonc – Rózshegy B 0:2

Liptószentmiklós – Rimaszombat 0:1 (0:1)
Liptószentmiklós, 200 néző, v.: D. Sedlák – Martiš, Roszbeck
Rimaszombat: Kostolanský – Poleť, Rubint, Zvara, Morháč – Obročník – Sedlák , Siheľský (71. Migaľa), Pribula – Le Giang (58. Pisarik ), P. Ďurica (89. Mravec)
Vezetőedző: Branislav Mráz
Gólszerzők: 38. perc P. Ďurica
Sárga lap: Šupej, Fótyik – P. Ďurica

Hatalmas szélben, szemerkélő esőben játszották a mérkőzést, amely elején mindkét fél támadólag lépett fel. Kezdetben a hazai csapat támadott többet, a vendégek viszont már az első gyors akciójukból megszerezték a győztes gólt P. Ďurica révén. A hazaiak a hidegzuhany után ugyan tovább próbálkoztak , de a félidő végéig nem igen jelentettek komoly veszélyt a vendégek kapujára.
A második játékrészben sem változott a játék képe, a hazaiak próbáltak támadni, de kevés sikerrel. Ezen a napon szinte semmi sem sikerült nekik. A rimaszombatiak biztonságos védekezésre, gyors kontrákra helyezkedtek be, az ellentámadásokat azonban ők is rendre elszórakozták. P. Sedlák akár kettőre is növelhette volna a vendégek előnyét, ám a 81. percben egy megítélt büntetőt hibázott. A hátralévő időben az eredmény már nem változott, így maradt a 0:1-es vendégsiker.
A rimaszombatiak legközelebb május 16-án, szerdán 17,00 órakor a szomszéd szepsi csapatát fogadják hazai környezetben, a mérkőzést a gútai Tomáš Maršal vezeti, segítői Peter Jenčura és František Ferenc lesznek.