38570

Befejeződtek a magyar-szlovák női kosárlabda liga legjobb csapataiból verbuválódott közös liga küzdelmei. A somorjai lányok 8 csapatból az 5. helyen végeztek.

Jó meccset láthatott a közönség vasárnap este Somorján, de erről mind a két csapat gondoskodott, hiszen a vendég pécsiek sem játszottak alárendelt szerepet városunkban, sőt.
A hazaiak jól kezdtek, a 4. percben már 10:7-re a nyolcadikban 23:20-ra vezettek, és az első negyedet hét ponttal hozták. Az előnyüket a második negyedben is megtartották (16. min. 40:31), noha végül ezt két ponttal elvesztették.
A második félidőben a hazaiak egy nyolcpontos sorozattal már 56:43-ra is vezettek a 23. percben, de a legnagyobb különbség a két csapat között 65:48 volt a 28. percben, amikor 17 ponttal vezettek a hazaiak.
Összességében megérdemelt a hazaiak 13 pontos győzelme, pedig a csapatból egészségügyi problémák miatt hiányzott a somorjaiak két erőssége Gyurcsi és Murphy.
Érdemes megemlíteni, hogy a hazaiak vezéregyénisége, a somorjai születésű és somorjai lakos Suja Tímea 17 ponttal a hazaiak második legeredményesebb pontszerzője lett. Gratulálunk.
Sokan kérdezhetik, hogy mit keres a somorjai csapat a magyar ligában. A szlovák bajnokság alapszaka után kialakult helyezések alapján a legjobb 4 szlovák csapat a magyar bajnokság 4 legjobbjával került össze egy bajnokságba, az úgynevezett MEL-be (Middle European League). Így alakult ki ez nyolccsapatos nemzetközi bajnokság, ahol minden szlovák csapat játszik 2 meccset minden magyar csapattal. Ezeknek a meccseknek lett most hétvégén vége és ezután mindenki “visszatér” a saját bajnokságába.
Amíg az első négy szlovák csapat ezt a ligát játszotta, addig a többi szlovák csapat egymás ellen játszott. Most pedig ha az első négy csapat “visszatér”, kezdődik a rájátszás, a Play Off. Itt az első játszik az nyolcadikkal, a második a hetedikkel és így tovább. A somorjai ŠBK a ligetfalusi BK-val játszik, s ha továbbjut, akkor valószínűleg a rózsahegyi MBK-val játszik majd. Az a párharc már három győztes meccsig megy. Az utolsó fordulóban a döntőt és a harmadik helyért zajló küzdelmeket rendezik majd meg, melyek szintén három győztes meccsig tartanak.

SOMORJA – PÉCS 87:75 (27:20, 21:23, 19:12, 20:20)
Somorja: Vyňuchalová 20, Sujová 17, Ciappinová 15, Hicksová 12, Talajková 6 (Slamová 7, Smuteková 5, Harrisová 3, Csóková 2). Tréner: J. Suja.
Pécs – Legeredményesebbek: Nagy-Bujdosó 23, Fürész 14, Horváth 13
TH: 19/13 – 28/20
Szabálytalanságok: 24 – 21, 5 hiba: 38. Talajková
Hárompontosok: 2 – 3