Kű LajosA Komáromi Napok keretében a Kárpátiasport Polgári Társulás az Egy Jobb Komáromért polgári kezdeményezésével és a Felvidék.ma hírportállal együtt immár 10. alkalommal rendezte meg a Kárpát- medencei Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság felvidéki focitornáját a Révkomáromi football club stadionjában.

Vendégek között üdvözölhettük Kű Lajos volt válogatott labdarúgót az Aranycsapat alapítvány elnökét, Jónyer István sokszoros világ-és európabajnok asztaliteniszezőt, Dr. Erdélyi Pál vágfarkasdi református lelkészt, Dr. Héder Ágnest a Selye János Egyetem könyvtárigazgatóját.
A himnusz elhangzása után Kű Lajos megtartotta ünnepi beszédét, melyben rámutatott a verseny jelentőségére, melyre már idén április 26-án tizedik alkalommal került sor.
Dr. Erdélyi Pál áldását adta a versenyre és kérte a játékosokat a sportszerű játékra. A verseny játékvezetői Kétyi József, Kovačic Gábor és Erdélyi Pál voltak, segítőjük pedig Milkovics István aki a jegyzőkönyveket írta. Ezek után megtörtént a sorsolás és kezdődhetett a focitorna.

Az alap és középiskolások négyes döntőben szerepeltek, a sorsolás után párok alakultak ki, akik harcoltak a döntöbe jutásért.

Selye János Gimnázium Révkomárom

A mérkőzések párhuzamosan két pályán folytak. Játékidő 2×20 perc volt. Döntetlen esetén tizenegyes párbaj döntött.

Selejtezők:
2013.április 15 Baka: MT Alapiskola Baka – Szabó Gyula Alapiskola Dunaszerdahely: 3 – 8 (1 – 4)
2013.április 19 Ipolyszakállos: MT Alapiskola és óvoda Ipolyszakállos – Juhász Gyula Alapiskola Léva: 0 – 1 (0 – 1)

Komáromi négyes döntő, alapiskolák:
Szabó Gyula Alapiskola Dunaszerdahely Kossányi József Alapiskola és óvoda Szentpéter: 8 – 0 (4 – 0)
Pongrácz Ágoston Alapiskola Negyed – Juhász gyula Alapiskola Léva: 2 – 1 (1 – 0)

3. helyért:
Juhász Gyula Alapiskola Léva – Kossányi József Alapiskola és óvoda Szentpéter: 1 – 1 (0 – 1), büntetőkkel: 5–3

Döntő
:
Szabó Gyula Alapiskola Dunaszerdahely – Pongrácz Ágoston Alapiskola Negyed: 4 – 1 (2 – 0)

Végeredmény
:
1. Szabó Gyula Alapiskola Dunaszerdahely
2. Pongrácz Ágoston Alapiskola Negyed
3. Kossányi József Alapiskola és óvoda Szentpéter
4. Juhász Gyula Alapiskola Léva
A döntőbe jutott 2 csapat részt vesz a magyarországi nagydöntőben !!!

Komáromi négyes döntő, középiskolák:
Jedlik Ányos szakközépiskola Érsekújvár – Magán Szakközépiskola Hidaskürt: 2 – 0 (1 – 0)
Építőipari Szakközépiskola Ógyalla – Selye János Gimnázium Révkomárom: 2 – 2 (0 – 1), büntetőkkel: 4–3

3. helyért:
Magán Szakközépiskola Hidaskürt – Selye János Gimnázium Révkomárom: 1–0

Döntő:

Építőipari Szakközépiska Ógyalla – Jedlik Ányos Szakközépiskola: 0–0, büntetőkkel: 5–4