42363

A hétközi, Nyitrabánya elleni mérkőzésen a komáromi közönség valósággal belehajszolta „övéit”a győzelembe. Már csak ezért is megérdemelnének egy aprócska gesztust… Szlovák kosárlabda extraliga: Komárom – Nyitrabánya: 83 – 74.
Az első negyed után vezetett, a másodikban tovább fokozta előnyét, a harmadikban azonban megtorpant, s csak a befejező játékrész első perceiben – csaknem öt perces gólcsendet követően – tért magához a hazai MBK Rieker, és aratott végül – nagyot küzdve –  kilenc pontos győzelmet Nyitrabánya (Handlová) ellen.
A vert helyzetből visszakapaszkodó Komárom leghasznosabb játékosa Kozlík volt, aki az utolsó negyed „idegbajos” perceiben három triplát is elsüllyesztett az ellenfél gyűrűjébe. Legalább ilyen remek teljesítményt nyújtott a hazai közönség is, akik csaknem hangrobbanást idéztek elő az MBK csarnokában. A fanatikusok kereplő, dob és hangosbemondó segítségét is igénybe véve valósággal győzelembe hajszolták kedvenceiket. Örömünk mégsem felhőtlen, a végig magyarul skandáló szurkolókat ugyanis a komáromi szpíker ezúttal is „elfelejtette” anyanyelvükön köszönteni, megszólítani, illetve a buzdításukat megköszönni. Hogy vajon mikor fog ez szpíkerünknek, netán a klub vezetőségéből valakinek feltűnni, én azt nem tudhatom.