42426Idén harmadik alkalommal rendezték meg a Nemzetközi karate versenyt Dunaszerdahelyen. A versenyre 120 nevezés érkezett 5 országból (Lengyelország, Magyarország, Románia, Horvátország, Szlovákia) 19 klubból.

Ez szép létszám, és magas színvonalú rendezvényről árulkodik melyet október 26-án rendeztek.
Délelőtt 9ó körül elkezdtek gyülekezni a csapatok fiatal harcosai a dunaszerdahelyi sportcsarnokban. Lassan de biztosan megtelt a csarnok. A csapatok lassan elkezdtek melegíteni,és ráhangolódni a versenyre. Az ünnepélyes megnyitó pontban 10ó kezdődött a klubok bevonulásával. Markovics János a Szlovák Shinkyokushin Karate Szervezet Elnöke, a Seishin Karate Klub vezetője (a verseny szervezője) köszöntötte a rendezvény szponzorait, a verseny bíráit, a megjelent klubok, és országok vezetőit. Majd felkérte Kanovits Györgyöt a Sport és Kulturális komisszió elnökét a rendezvény megnyitására. A legfiatalabb korosztály (7-8 évesek) bemutatkozó küzdelmeivel kezdődött a verseny ahol az elmúlt években indított ovis csoportból felkerült gyerekek mutathatták be a tudásukat első alkalommal. Majd elkezdődött a nemzetközi verseny a gyerek.1-es küzdelmekkel (9-10 évesek). Itt lányaink kiválóan szerepeltek. Karika Rebeka (Dunaszerdahely) második nagy versenyén vett részt, és meg is nyerte. Igaz klubtársával, Bakos Orsival küzdött, aki sérült volt, de bevállalta a küzdelmet, így Orsi második lett. Varga Dóra Sáha Dominik, Soóky Tibor (Dunaszerdahely), és Podráczky Dominik (Ekecs), is harmadik helyet szerzett.
Majd a gyerek.2 küzdelmei következtek.
Itt Szabó András (Ekel), Fodor Gergő, Kósa Tamás (Dunaszerdahely) sajnos az első körben elvéreztek. A döntőig meneteltek Nagy Bettina (Dunaszerdahely), Németh Bence, és Szabó Bálint (Ekel), de sajnos a döntőt már nem sikerült megnyerniük. Markovics Ádám (Keszegfalva) három győztes mérkőzéssel megnyerte a kategóriáját. Ebben a kategóriában lovász Miklós bronzéremmel végzett.
A serdülőink (13-14 évesek) is kiválóan küzdöttek Vígh Vivien (Ekecs) Kürthy Dóra (Ekel) harmadik helyet szerzett. Kovács Kata Zsófia, Varga Máté (Ekecs) TrenčíkNikolas (Keszegfalva), és győri Gergő Bence (Nemesócsa) a döntőig meneteltek, és az előkelő második helyet szerezték meg.

A döntőt ebben a kategóriában két embernek sikerült megnyernie, Cserepes Zoltának (Nemesócsa), és Bohos Szilárdnak (Ekel). Mindketten kiválóan küzdöttek.

A 19 klubból a csapatversenyben a következő eredmények születtek:
I. Jászberény – Sensei Agócs Tibor 3.dan
II. Seishin Karate Klub – Sensei Markovics János 3.dan
III. Almásfüzitő – Sensei Molnár Péter 3.dan

Kiváló teljesítményükért még külön lettek díjazva Kovács Kata Zsófia – legharcosabb lány (Ekecs), és Trenčík Nikolas – legharcosabb fiú (Keszegfalva). Sajnos nem sikerült mindenkinek dobogóra állnia, ők még idén bizonyíthatnak Horvátországban december elején.