42436

Remek hangulatú mérkőzésen, magabiztos győzelmet aratva szerezte meg első hazai sikerét a komáromi Spartak Ólubló (Stará Ľubovňa) ellen a szlovák röplabda extraligában. Komárom – Ólubló: 3-0 (16, 20, 18).

Rendkívül koncentráltan kezdett a hazai együttes és a válogatott Demeter vezetésével hamar meglépett ellenfelétől. 5-1 után a vendégek időt kértek, de a komáromiakat ez sem zökkentette ki: védekezésben rendre sáncolták a vendégek kísérleteit, támadásban pedig higgadtan és türelmesen játszották meg a figurákat, s csak a játékrész végén, biztos vezetésnél (19-9) torpantak meg. Ez sem tartott azonban sokáig, így a Spartak kilenc pontos különbséggel hozta az első játszmát (25-16).
A második játékrészben – bár két meleg pillanatot át kellett vészelnie a hazaiaknak – sem került különösebb veszélybe a komáromi játszmagyőzelem. Történt, hogy 16-11-es vezetésnél az ólublói együttes 6-2 rohammal egy pontra zárkózott fel, majd 21-20-nál ismét egy volt közte, de mielőtt még nagyobb „baj” történt volna, a csapatkapitány Patúc pályára lépésével új lendületet kapott a Spartak és végül végig vezetve a 25-20-as játszmabeli végeredmény összesítésben már 2-0-át és komoly győzelmi esélyeket sejtetett.
A harmadik felvonásban 3-3-nál a vendégek utolsó esélyükkel sem éltek: szerváltak, és a mérkőzés folyamán először vezethettek volna. Ehelyett azonban 8-3-ra megugrott a Spartak és nem sokkal később már 17-10-et mutatott az eredményjelző a javukra. Komáromi szempontból nemcsak a győzelem, hanem a három pont is nagyon közelinek tűnt ekkor, így érezhette ezt a szakvezetés is: a fiatal Némethet és Ferenczet küldték a pályára. Valljuk be, nem vállaltak nagy kockázatott a cserével, és a harmadik meccslabdáját kihasználva 25-18-ra a harmadik játszmát is megnyerte a Spartak. Ez pedig, azon túl, hogy az első hazai győzelmét szerezte meg a komáromi együttes, azt is jelenti: a megérdemelt 3-0-ás diadalnak, és az ezzel járó három pontnak köszönhetően az ötödik helyre lépett fel a tabellán.
Komáromi szempontból tehát minden tökéletesen alakult ezen az estén, érthető, hogy edzők, játékosok és szurkolók boldogan ölelkeztek a mérkőzés után. Csupán egy kérdés maradt megválaszolatlan: vajon a messzi Ólublóról érkező vendégek számára mennyire volt üdítő a mindössze másfél órás dél-szlovákiai kiruccanás?