47705

A Fortuna Liga 4. fordulójában megszerezte első győzelmét a DAC a Kassa elleni szombati, augusztus 2-i mérkőzésén.

A szombati DAC – Kassa mérkőzés előtt fogadkoztak a játékosok, Radványi Milós védencei három nyeretlen összecsapás után szerették volna begyűjteni a három pontot. A vendég kassai csapat a párharc előtt a tabella utolsó helyét foglalta el szerzett pont nélkül, de ez nem tükrözi Radoslav Látal együttesének játékerejét.
Jobb kezdést kívánni sem lehetett volna, Ujlaky már az 5. percben megszerezte a DAC számára a vezető találatot. Az első félidőben jobbára a hazaiak vezettek támadásokat, de az előnyt nem sikerült növelni. Szünete 1:1-es döntetlennel vonultak a csapatok, a vendégek részéről Pačinda egyenlített.
A második félidő is álomszerűen indult, a 48. percben a 19 éves Roman Sabler megszerezte idei második, csapatának pedig a vezető találatot – 2:1. Ez után sem állt le a dunaszerdahelyi csapat, több gólszerzési lehetőséget is kiharcoltak. A 87. percben Jurčo beállította a 3:1-es végeredményt.
Úgy tűnik, megoldódott a csatárprobléma a csallóközi együttesnél. A mérkőzésen remekül működött a Sabler – Jurčo duó, főleg a 29 éves Jurčo futballozott aktívan és agresszívan, látni lehetett rajta, már nagyon szeretné megszerezni idei első találatát. Sabler cseréjeként a fiatal Černák került pályára, aki 17 éves létére úgy mozgott, mint egy érett játékos. Mindkét dunaszerdahelyi fiatal nagy jövő előtt áll.
Ismét kitett magáért a DAC közönsége, a nagy hőségben is kitartóan buzdították kedvenceiket. Több tetszetős akció és passzjáték is hatalmas tapssal végződött. A szokásoktól eltérően ezúttal többnyire fehér pólós szurkoló volt jelen a B-középben, ezzel fejezték támogatásukat a ferencvárosi szurkolók felé. A zöld-fehérek vezetősége ugyanis biometrikus adatokat kér szurkolóitól az új arénába való belépéshez, a DAC szurkolók pedig így támogatják a legnépszerűbb magyar klub szimpatizánsait.
A mérkőzést megérdemelten nyerte a hazai csapat, Radványi Miklós maximálisan elégedett volt játékosaival. A játékosok ezúttal nem csak eredményes, hanem szemet gyönyörködtető játékot produkáltak.

DAC – Kassa 3:1 (1:1)
DAC: Penksa – Turňa, Tóth, Struhár, Szabó – Ujlaky, Horváth, Krišto (88. Kwin), Brašeń – Sabler (77. Černák), Jurčo (90. Kováč)
Kassa: Ružinský – Korjikov, Sekulič, Ostojič, Skvašík (87. Dordevič) – Viazanko – Pačinda, Šinglár, Bukata – Diaby, Novák (61. Haskič)
Gólok: 5. Ujlaky, 48. Sabler, 87. Jurčo illetve 41. Pačinda
Sárga lapok: 8. Struhár illetve 56. Viazanko, 86. Korjikov
A Fortuna Liga 5. fordulójában augusztus 9-én szombaton Szenyicére látogat a DAC legénysége.