48663

Szenzációsan szerepelt, összesen 73 érmet szerzett a magyar válogatott a pöstyéni Olimpiai Reménységek Versenyén. Pöstyénben 36 arany-, 24 ezüst- és 13 bronzérmet szereztek, így a magyar csapat toronymagasan nyerte meg a pontversenyt, az éremtáblázat élén zárt, és természetesen elhódította a legjobb nemzetnek járó különdíjat is.
A magyar válogatott a szeptember 12. és 14. között megrendezett nemzetközi versenyen 36 aranyérmet nyert, s ezek a sikerek jól mutatják, hogy a felnőtt diadalok árnyékában, az utánpótlás műhelyekben is milyen magas színvonalú munka folyik, írta a hídlap portál.
„Csodálatos eredményeket hozott ez a három nap” – értékelte a fiatalok eredményeit Hüttner Csaba utánpótlás-vezetőedző. Majd folytatta: huszonnyolc ország szerepelt Pöstyénben, részt vettek a versenyen az Egyesült Államokból, Ausztráliából, Kanadából és Ázsiából is, rendkívül erős volt a mezőny, voltak olyan számok, amelyekben négy előfutamot is rendeztek. Ehhez képest kajakosaink és kenusaink taroltak a versenyen, az Esztergomi Hajós Egylet ifjúsági válogatott versenyzője, Köles Fatima két aranyérmet – kajak négyes ötszáz és kétszáz méteren –, egyéniben – kajak egyes ötszáz méteren – egy bronzérmet szerzett.
Fatima nyergesújfalui lakos és az Irinyi Szalézi Gimnázium 11. osztályában tanul, egyúttal Esztergomban sportol.„Nagyon kemény felkészülési szezonon vagyok túl, sok munka és lemondás van ebben az eredményben. Szerencsémre szüleim, akik az edzőim is egyben, rendkívül sokat segítenek, hogy a kitűzött céljaimat elérjem. Köszönettel tartozom tanáraimnak is, sokat segítenek abban, hogy a tanulás is kitűnően menjen. Jövő évben szeretnék az ifjúsági Európa-bajnokságra vagy világbajnokságra kijutni és jó eredményt elérni. Októberben kezdem a felkészülést a következő versenyszezonra napi két edzéssel, de addig pihenéssel és lazítással töltődöm, na meg persze tanulással” – nyilatkozta a hídlap-nak
A tréner elmondta, az újpesti Piller Szabina öt aranyérmet nyert, de ki kell emelni a négy győzelemmel záró kenust, Nagy Biankát, a triplázó kajakos Pupp Noémit, a két-két első helyet gyűjtött Homonnai Lucát és Moldován Milánt, továbbá a győriek fiatalját, Gamsjäger Maria Lisát is, aki két egyéni arany mellett ezüstérmes lett a két korosztállyal feljebb szereplő négyes tagjaként.