50261

A hétvégén a rimaszombati női röplabdázók a csacai alakulatot fogadták, s mivel mindkét mérkőzésüket megnyerték, s az eddig élen álló kiszucaújhelyiek csak az egyik mérkőzésüket hozták a zólyomiak ellen, így az élre álltak. A HKM jégkorongcsapata rangadót játszott a táblázat élén álló homonnaiakkal, de csak megszorítani tudta az éllovast, így az alsókubiniak ismét megelőzték őket a dobogón.

A VK Slovan mindhárom csapata idehaza mérkőzött, s amíg az idősebb diáklányok és a nők simán verték az ellenfeleiket, addig a kadétek nem boldogultak a második mérkőzésen a Novoty csapata ellen. Igaz, csak a második mérkőzésen, ugyanis az első a vendégek késése miatt elmaradt. Bódy Tibor edző szerint a mérkőzés pontjait valószínűleg a hazai csapat kapja majd. A felnőttek a középmezőnyben található csacaiakat fogadták, s igen nehezen lendültek bele, s az első játszmát el is veszítették. A folytatásra aztán feljavultak id. Alena Kudlíková védencei, de egy rövidzárlat még belefért, így ötödik játszmára is sor került, de ekkor már nem hagytak kétséget a hazaiak, melyik is a jobbik csapat. A második mérkőzésen már csak a harmadik játszma volt izgalmas, de végül a most is remeklő Megelová vezérletével a hazaiak hozták a kötelező győzelmet. A csapatnak nem lesz könnyű dolga a következő fordulóban sem, hiszen a negyedik helyen álló zólyomiakhoz utaznak.
Eredmények – nők:
VK Slovan Rimavská Sobota–TJ Lokomotíva Čadca 3:2 (-19, 12, 15, -18, 7) és 3:0 (16, 15, 24)
A VK Slovan összeállítása: ifj. Kudlíková, Megelová, Drugdová, Žírosová, Šulyoková, Brndiarová, Sirotiaková (liberó)
További eredmények: Kiszucaújhely–Zólyom 3:2 és 2:3, Vágbeszterce–Puhó 0:3 és 0:3, Zsolna–Korpona 1:3 és 1:3

8. Považská Bystrica 12 0 12 1:36 0

Az idősebb diáklányok a vágbesztercei Mladosť B csapatát fogadták, s 3:0 (17, 16, 8) és 3:0 (8, 14, 7) arányban győztek, míg a kadétek a Novoť csapatától 3:1 (-22, 19, 19, 22) arányú vereséget szenvedtek.
A nők november 29-én Zólyomba utaznak, s itt próbálnak másnap szerencsét a kadétek is. Az idősebb diáklányok csak december hatodikán folytatják a bajnoki küzdelmeket, méghozzá a nyustyaiak otthonában.

***

A jégkorongozók II. ligájában a rimaszombati HKM csapata a listavezető homonnaiakat fogadta, s bár egyenrangú ellenfélnek bizonyultak, a vendégek győzelmét nem tudták megakadályozni. Tibor Daniš edző védencei ezzel visszaestek a táblázat harmadik helyére, s legközelebb éppen az őket most megelőző alsókubiniakhoz utaznak. A losonciak Gölnicbányára utaztak, s bár még mindig nem szereztek pontot, most egyáltalán nem játszottak alárendelt szerepet, s megszorongatták a magabiztos győzelemben reménykedő hazaiakat.
HKM Rimavská Sobota–MHK Humenné 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Hg.: Filipiak
295 néző, vezette: Sýkora
A hazaiak összeállítása: Melna–Filipiak, Gallo, Kubenko, M. Slovák, Šagát–J. Slovák, Matúška, Bačkor, Škantár, Báti–Heckl, Iványi, Líška.
További eredmények: Gölnicbánya–Losonc 4:2 (2:0, 1:2, 1:0), vg.: Kucej (2); Kisszeben–Alsókubin 2:6, Gyetva–Rózsahegy 9:4, szabadnapos volt: Breznóbánya

9. Lučenec 10 0 0 0 10 21:111 0

A 11. forduló mérkőzéseit november 29-én bonyolítják le. A párosítás: Kisszeben–Breznóbánya, Losonc–Gyetva (17.00); Alsókubin–Rimaszombat, Gölnicbánya–Homonna (17.30), szabadnapos: Rózsahegy

Forrás: jdj, fotó: gecse – Gömörilap.sk