49683

Surányban rendezték meg a Nyugat-szlovákiai Karate Szövetség kupájának első fordulóját. A november elsejei sporteseményen több felvidéki karate egyesület is sikereket ért el. A surányi megmérettetésen 18 egyesület mintegy 154 versenyzője vett részt.
A Taiyó karate egyesület 17 versenyzőt indított el a versenyen. A egyesület a tabella első helyén végzett. Összesen 23 érmet szereztek a nap folyamán.
Az érmet szerzett versenyzők: Szulcsányi Anasztázia, kata 2. kumite 1.; Erdélyiová Nina, kata 3. kumite 1.; Bogárová Dominika, kata 1. kumite 1.; Nagy Viktor, kata 1. kumite 2.; Rigóová Rebeka, kumite 1.; Varga Tünde Emese, kumite 3.; Forró Réka Dorina, kumite 1.; Zsolnaiová Kitti, kumite 2.; Szulcsányi Viktorka, kumite 3.; Szulcsányi Viki, kumite 3.; Bagita Daniel, kumite 1.; Vermes Ákos, kumite 1.; Morvay Zsolt, kumite 3.; Forró Áron, kumite 3. 1.; Jóba Attila, kumite 1.; Szabó Imrich, kumite 2.; Angyal Zoltán, kumite 3.

Surányban jelen volt a gútai Covin Harcművészeti Egyesület is. Hat versenyző képviselte a gútai egyesületet. A harcosok kiválóan teljesítettek, senki sem tért haza érem nélkül – nyilatkozta az egyesület vezetője Kurucz József.
A Corvin egyesület éremszerző versenyzői: Kurucz Mário kumite (harc) – 1. helyezés; Pápai Erika kata (formagyakorlat) – 2. helyezés; Lakatos Erika kumite – 2. helyezés; Horváth Christopher kumite – 2. helyezés; Horváth Adrián kumite – 2. helyezés; Horváth Zoltán kumite – 2. helyezés.

A Corvin egyesület versenyzőiA Taiyó egyesület versenyzői a dobogónA Taiyó egyesület versenyzőjeHarcra készenTaiyó versenyzői