49663

Legutóbb szeptember 27-én, azaz több mint egy hónapja győzött bajnoki mérkőzésen a DAC – ez a rossz sorozat szakadt most meg, nem is akárhogyan: a sárga-kékek hazai pályán (a sűrű köddel is megbírkózva) remek játékkal, 3-0-ra verték a Szenicét a szlovák labdarúgó bajnokság 16. fordulójában.

Pavlík öngólja révén az első félidő végén (42. perc) jutott vezetéshez a DAC, amely az első játékrészben végig nagy nyomás alatt tartotta a vendég védelmet. Olykor valóban az lehetett az ember érzése, hogy csak a rossz látási viszonyok miatt (nagy köd ereszkedett le a pályára) puskázza el lehetőségeit a DAC: a vezető gól előtt Horváth és Szarka, majd az egy gólos vezetés birtokában Sabler előtt adódott komoly gólszerzési lehetőség – mind a három kihasználatlanul maradt.
A második félidő nyolcadik percében aztán Štepanovský találata eldöntötte a mérkőzést, a 2-0 után pedig a DAC még inkább kedvet kapott: a mérkőzés 64. percében Černák a szenicei Chvátalt hagyta faképnél és lőtt Šulla hálójába. A DAC a találkozó hátralévő perceiben védekezésre rendezkedett be – sikerrel. A sárga-kékek több mint egy hónap után győztek újra bajnoki mérkőzésen, ezzel húsz ponttal az ötödik helyen állnak a tabellán. A mezőny azonban nagyon sűrű: Nagyszombatnak és Miavának is húsz-húsz pontja van – ráadásul előbbi két mérkőzéssel kevesebbet játszott. De a Slovan (az Európa liga szereplés miatt ők három mérkőzéssel játszottak kevesebbet) és a Podbrezová is 19-19 ponttal áll. Egy hét múlva, november 7-én a DAC a Miavához látogat.

Fotó: fcdac.sk