51065

A második félidőben ötvenöt pontot kapott, ám remek támadójátékának köszönhetően – az első perctől az utolsóig kézben tartva a mérkőzést – sima győzelmet aratott hazai pályán az MBK Rieker Komárom a Léva ellen az Eurovia szlovák kosárlabda extraliga 24. fordulójában.

Alig kezdődött el a mérkőzést és már 12-3-as komáromi előnyt mutatott az eredményjelző, a Léva mindjárt időt is kért, hogy rendezze a sorokat. A vendégek zónára váltottak, ám ez sem jelentett megoldást: a komáromiak távolról is pontosan tüzeltek, így az első negyed végére tízpontos előnyre (28-18) tettek szert. A második játékrészben ugyan megtorpant az MBK Rieker, de csak annyira, hogy a Léva ne tudjon közelebb kapaszkodni. A félidő vége ráadásul megint a hazaiaknak kedvezett, így 47-30-cal fordultak a csapatok.
A harmadik negyedre az addig sok hibával játszó, lévai Igrutinovics is elkapta a fonalat, amihez kellett a komáromiak „langyosabb” védekezése is. A komáromiak edzője, Csurovics váltott, és a vendégek légiósára a sérüléséből felépülő Marek Kozlíkot állította rá. Majd jött Bannister és Szasa Jankovics két-két triplája, ami után ismét megnyugodhatott az MBK.
Az utolsó negyed lévai rohamokkal kezdődött, Klarék fel is zárkóztak 12 pontra. Ekkor úgy tűnt, itt akár még meglepetés is születhet, a két csapat ugyanis ilyen közel csak az első negyedben volt egymáshoz. Hogy nem lett az, mármint meglepetés, elsősorban a Jankovics-Bannister-Halada triónak (ők hárman 66 pontot szerzetek), és a csapat nagyszerű támadójátékának volt köszönhető. A csaknem száz pont és a 14 pontos győzelem megsüvegelendő, ám az MBK teljesítményét némiképp árnyalja a csapat második félidőben nyújtott pocsék védekezése: a harmadik és a negyedik negyedben Kozlíkék 55 pontot „szedtek be”, az egész mérkőzésen pedig 85-öt, ami hazai pályán negatív rekord a most futó bajnoki idényben.

MBK Rieker Komárom – Léva Patriots: 99-85 (28-18, 19-12, 25-26, 27-29).

Legeredményesebbek: Jankovics 27, Bannister 21, Halada 18, illetve: Igrutinovics 24, Klar 16.