52537

Rendkívüli izgalmak után, végig szervezetten játszva, az utolsó percekben kiegyenlítve, tizenegyesek után jutott tovább a DAC a Slovnaft Cup legjobb négy csapata közé. Kassa – DAC 1:1 (0:0), tizenegyesekkel 2:3.

A Slovan elleni meccshez képest egy helyen változtatott Maric edző a kezdőcsapaton, a sérült Ľupták posztjára Sesar került, és Pape Sarr játszott a támadó alatti pozíción. Szenegáli játékosunk aktívan kezdett, már a 8. percen távoli lövéssel próbálta meglepni Stijakovicot. Három perc múlva ismét Pape Sarr vetette észre magát távoli lövéssel, ezúttal bombája elsuhant a bal kapufa mellett. Egy perc múlva Szabó adott tanúbizonyságot helyzet-felismerési képességéből, félpályás ívelését a kapujába visszafutó Stijakovic ütötte szögletre. A 18. percben Pačinda kisodródott helyzetből leadott lövését védte Polaček. Hét perc múlva Novák épphogy lemaradt Pačinda beadásáról a kapunk előtt. A 36. percben Ujlaky távoli bombája szállt el centikkel a kassai kapu mellett. Három percre rá Polaček öklözte ki Novák szabadrúgását. A félidő végén még adódtak izgalmak, amikor Haskic cselezte át magát védelmünkön, ám Polaček remekül zárta a szöget. Többet birtokolta a DAC a labdát, gyakrabban is lőttek kapura, de a kassai ellentámadások veszélyesebbek voltak.

A második játékrész első komolyabb helyzete Pape Sarr nevéhez fűződik az 56. percből, lövése előtt a tizenhatoson belül az utolsó pillanatban tisztáztak. A 64. percben egészen váratlanul szerezték meg a hazaiak a vezetést, amikor Viazanko jobb oldali lapos beadásáról lemaradtak a kassai támadók, és a labda becsorgott a szerdahelyi kapu jobb alsó sarkába – 1:0. A gól után két perccel Szabó ívelése után Štepanovský ollózásból kis híján kiegyenlített. A 72. percben Szabó jó szögből eltekert szabadrúgását Stijakovic bravúrral szedte ki a felső sarokból. Öt perccel a rendes játékidő vége előtt Ljubicic fejelt a kapu közepébe az ötös vonala mögül. A 88. percben összejött a várva várt egyenlítés: Krišto hosszú ívelését Ljubicic vette le a tizenhatos vonalánál, majd félfordulatból a léc alá lőtt – 1:1! Majd jött a tizenegyespárbaj, ami a következőképpen alakult:

1. széria: Viazanko belőtte – Szarka belőtte
2. széria: Sekulic kihagyta (Polaček védett) – Szabó belőtte
3. széria: Pačinda belőtte (Polaček beleért) – Michalík belőtte
4. széria: Novák kihagyta (Polaček védett) – Pape Sarr kihagyta (fölé)
5. széria: Šinglár kihagyta (felsőlécbe lőtte)

Az ötödik szériát már nem kellett befejezni, mert biztossá vált, hogy 3:2 arányban megnyerték a sárga-kékek a tizenegyespárbajt, így a Slovnaft Cup legjobb négy csapata közé jutottak.

Az elődöntőben Szenyice csapatával mérik össze tudásunkat oda-vissza alapon, a mérkőzésekre április 7.-8. ill. 21.-22-én kerül sor. Ismét kitettek magukért szurkolók, akik közel hatvanan kísérték el csapatot Kassára. Ezért minden tiszteletet megérdemelnek! A következő mérkőzést szombaton (márc. 21.) játsszák Trencsénben 17:30-tól a Fortuna Liga 23. fordulójában.

Edzői nyilatkozatok:

Tomislav Maric, DAC: „Nem lepődtem meg a mérkőzésen, mivel Kassának remekül szervezett csapata van, veszélyesen játszanak előre, bejátszva az üres területeket. Világos volt számunkra, hogy az egész kilencven perc során fegyelmezetten kell játszanunk, amit majdnem végig sikerült végrehajtanunk. A vége rendkívül izgalmas volt, sikerült egyenlítenünk, és a tizenegyesrúgás pedig mindig lutri.”

Marek Fabuľa, Kassa: „Tudtuk, hogy egy minőségi, szívós csapat ellen fogunk játszani, az első félidőben még a széljárás is optikailag a vendégeket segítette. Nagyon segített nekünk a gól, majd a végén összeomlottunk pszichikailag. A tizenegyespárbajban is bebizonyosodott a rossz emocionális hangulatunk. Gratulálok a DAC-nak, és szorítok nekik a kupa további fázisában.”