52780

Hétvégén befejeződött a 2014/15-ös bajnoki idény alapszakasza a második ligában. A keleti csoportban a továbbjutó csapatok kiléte már korábban eldőlt, de az utolsó fordulóra is maradt még egy eldöntendő kérdés, ki lesz a hatodik továbbjutó, ki marad az alsóházi csoportban.

Szombaton ugyan hazai pályán nyertek a rimaszombatiak, a gólarányukon is javítottak valamit, de mindez kevésnek bizonyult, mert másnap a poprádiak a kassai MFK otthonában is hozták a kötelezőt (csak egy góllal kaptak ki), így ők jutottak az első hatba, míg a gömöriek a biztos bennmaradásért játszanak tovább. Ez a csapat, ilyen játékkal nem is érdemelt többet.

Az V. liga, D csoportjában a tornaljaiak hazai pályán a 39. percben Halász révén büntetőből vezetést szereztek, de a vendégeknek a 69. percben sikerült egyenlíteniük. Feleden osztálykülönbséggel diadalmaskodtak a hazaiak, öt találat, feledi győzelem került a jegyzőkönyvbe. Már-már úgy tűnt, hogy az alsósztregovaiak pontot rabolnak Ajnácskőn, de a hazai csapat a végjátékban kicsikarta a három pontot érő találatot.

Tovább lépeget a feljutás felé a Sajószentkirály, Bolaček József együttese hazai pályán győzött a sajógömöriek ellen, így ismét ők vezetik a táblázatot. Murányban a küzdelem, a taktikai fegyelem dominált a játéktéren, a végén a két csapat megosztozott a pontokon. Súlyos vereséget szenvedtek a nemesradnótiak Szirken, ahol a vendégek csak a kontrákban bíztak, és abban, hogy minél kevesebb kapott góllal megússzák az összecsapást. Jolsván egy közepes színvonalú mérkőzésen végig a hazai csapat irányította a játékot, ennek ellenére csak a második félidőben sikerült túljárniuk a masszívan védekező osgyániak eszén. Jól kezdtek a nagytörékiek, akik hazai pályán a félidőben már két góllal is vezettek, de fordulás után jött a nagybalogi úthenger, és Antal Béla négy találatával megfordították a mérkőzést. Nem megy a szebb napokat megélt bátkaiaknak, akik most Rimaszécsen húzták a rövidebbet. Vendéglátóként Lakatoš góljával nyert a feledi fakó Rimajánosiban.

DOXXbet II. liga, keleti csoport – 22. forduló:
Rimaszombati VSK – FK Slavoj Trebišov 3:0 (2:0), g. 7. Vargic (11-esből), 32. Lupták, 56. Vaňo (öngól)

Közép-szlovákiai IV. liga, D csoport, 19. forduló:
Feled – Lesenice 5:0 (4:0), g. 18. Farkas, 20. Hank, 37. és 39. Múčik, 84. Pinter, Tornalja – Buzitka 1:1 (1:0), g. 39. Halász (11-esből) illetve 69. Nagy Ajnácskő – Alsószklabonya 2:1 (0:1) g. 60. és 95. Raisz illetve 2. Matikovský
A felediek a második helyen állnak és három pont a hátrányuk a listavezető Veľký Krtíš mögött,a Tornalja egy helyet rontva a negyedik, az Ajnácskő pedig feljött a kilencedik helyre.

Területi bajnokság:
Rimaszombat, 17. forduló: Jelšava – Osgyán 3:0 (1:0), g.: 33. és 46. Fandák, 76. Bryndzák; Feled B/Rimajánosi – Revúčka 1:0 (1:0), g.: 42. Lakatoš; Sirk – Nemesradnót 5:0 (2:0), g.: 25. és 32. Michal, 63. és 68. Frák, 88. Vredík; Sajószentkirály – Sajógömör 4:2 (3:1), g. 15., 18., 20., 53 Szajkó illetve 42., 49. Gergely (mindkettő 11-esből); Muráň – Lubeník 0:0; Nagytörék – Nagybalog 2:4 (2:0) g. 5. Políček, 37. Ľupták (11-esből) illetve 54., 65., 74., 75. Antal B.; Rimaszécs – Bátka 4:2 (1:0) g. 19. Igo, 47., 54. Lakatos Csaba, 68. Busa Gábor illetve 60. Király, 73. Lakatos Zsolt (11-esből)