52622

(Képgalériával frissítve!) Nem sikerült legyőznie közvetlen riválisát a somorjai focistáknak, hiszen a DOXX-bet liga 21. fordulójában csak egy soványka döntetlen játszottak Vágújhely csapatával.

Pedig az első félidőben a hazaiak játszottak fölényben, és több veszélyes helyzetet is kidolgoztak, főleg rögzített szituációk után. A baj az, hogy sem Medgyes, sem pedig Kalezič nem tudott gólt szerezni ezekből a helyzetekből.

A második félidőben aztán a játék képe megváltozott, a vendégek feljöttek, a játék kiegyenlítődött. Főleg a két tizenhatosban pattogott a labda. A 70. percben aztán Urban került Hajdúch elé és a vendégek már vezettek is. Ráadásul nem sokkal később az STK kapitánya Pončák kapott piros lapot. A hazaiak ennek ellenére nem adták föl, és harciasságuknak (no meg az ellenfél szabálytalanságának) köszönhetően büntetőből egyenlítettek. A gólt Hrnčár szerezte.

Elmondhatjuk, hogy az eredmény csalódás, viszont ami dicséretes, hogy a somorjai játékosok nem álltak le és az utolsó pillanatig küzdöttek.

Salenka Michal a somorjaiak edzője:

,,Sajnos már a meccs elején tudtam, hogy öt játékosom nem áll a rendelkezésemre, így nem voltam teljesen optimista. A másik oldalon pedig a fiúk a legjobb csapatukkal jöttek el. Az egész meccsen mi voltunk az aktívabbak, de sajnos a befejezéseknél hiányzott pontosság. Ráadásul a vendégek mindjárt az első helyzetüket berúgták. A bekapott gól után már csak három védővel játszottunk, kockáztattunk és bejött. Sőt annak ellenére sikerült egyenlítenünk, hogy ekkor már csak tízen voltunk a pályán. Szerettük volna megszerezni a három pontot, de a játék lefolyása alapján az egyel is elégedettnek kell lennünk. Sajnálom, hogy a máriatölgyesi csapat elleni meccsen sem Medgyes sem Pončák nem játszhat.
FC STK 1914 Somorja – Vágújhely 1:1 (0:0) Gólok: 86. Hrnčár (11 m) – 70.Urban Sárga: Kaležič, Medgyes – Šupka, Urban Piros: 74. Pončák. Játékvezető: Ihring Nézők: 225
STK Somorja: Hajdúch – Hrnčár, Pončák, Schober, Medgyes – Martinka (90. Stifter), Patrik Sura, Kaležič, Pavúk, Pinte (90. Mezzei) – Vozár (75. Csölle).
További képek a meccsről megtekinthető a Képgalériánkban ITT>>>.