52777

Az STK csapata pont nélkül távozott a Máriatölgyesi Városi Stadionból, hiszen a hazai MFK focistái ezúttal jobbnak bizonyultak a Salenka-legénységtől.

Az első félidőben kiegyenlített küzdelem folyt a pályán. A hazaiak már a 13. percben megszerezhették volna a vezetést, de Kevin Habšuda lövését Hajdúch kapus védeni tudta. Öt perc múlva újból a hazaiak előtt adódott lehetőség, de Hajdúch ismét a helyén volt. A másik oldalon is volt helyzet: Mezovský beadását Špánik kapásból küldte kapura, de Andrej Maťasovský a helyén volt.

A vendégek aztán a 49. percben kapituláltak. Szűcs lövését még ki tudta ütni Hajduch, de Mičko már gond nélkül szerezte meg a vezetést (1-0). A hazaiak ekkor belelendültek, szinte szétszedték a somorjai védelmet. A 64. percben egy akció végén Takáčnak már csak az üres kapuba kellett gurítania (2-0). Ha ekkor nem Juraj Hajdúch lett volna a kapuban, minimum még két gólt kapott volna a csapat. S nem szólhatott volna egy szót sem.

A vendégek végül csak az utolsó negyedórára kapták össze magukat, de első próbálkozásaik ebben az időszakban (Chromný, Špánik) eredménytelenek maradtak. Az utolsó percben végül Andrej Špániknak sikerült ugyan a kapuba találnia, de ez eredményen ez már nem változtatott: a somorjai csapat 2:1-es vereséget szenvedett Máriatölgyesen.

MFK Máriatölgyes – STK Somorja 2:1 (0:0)

Gólok: 49. Mičko, 64. Takáč – 90. Špánik
Sárga: Schober, Hrnčár, Hajdúch, Mezovský
Játékvezető: Trenčanský

Nézők: 270

STK Somorja: Hajdúch – Hrnčár, Csölle, Schober, Stiffter – Martinka (87. Mezzei), Mezovský, Chromý, Pavúk, Kaležič (62. Pinte) – Špánik.