52325

A PLAY OFF első mérkőzésén az iglói kosaras lányok a somorjai csapatot fogadták, és a nézők az első félidőben érdekes mérkőzést láthattak. Mindkét csapat tartotta magát, s az egyiknek sem sikerült elhúznia a másiktól, így nem csoda, hogy mindkét negyed döntetlennel végződött: 17 – 17, és. 22 – 22. A somorjai csapat nem okozott meglepetést, a játékostársak Vyňuchalovát keresték a kosár alatt, aki kemény párharcokat nyert meg főleg a Rücon kapitányával Palušnával szemben. A vendégek legjobb pontszerzője az első félidőben 15 pontot szerzett.

A basket.sk szerint az iglóiaknál jobban működött az összjáték a palánk alatt, viszont kevésbé működött Galdová – Morris – Palušná rotációja. A fordulás után a hazaiak jobban koncentráltak a védelemben Vyňuchalovára és sikerült is elhúzniuk, így a harmadik negyed után 54 – 63 volt az állás.

A harmadik negyedben megszerzett nagy előny döntőnek bizonyult, mivel a két csapat közti pontbéli különbség már nem változott a meccs végéig. Az iglóiak 85 – 76 arányban diadalmaskodtak a somorjai lányok felett. A hazaiaknak nemcsak, hogy kijött a lépés, de ezúttal a védelem és a támadójátékuk is működött, nem úgy, mint az alapszakaszban.

Rucon Igló: Morisová 19, Palušná 18, Gladková 14, Slimáková 8, Theinerová 5 ( Bučáková 19, Lásková 2, Stašová 0, Reháková 0, Feketeová 0)Tréner : D. Demečko

SBK Somorja: Vyňuchalová 24, Ramirez 18, Mračnová 13, Slamavá 4, Hašková 2 ( Timková 10, Lelkes K. 3, Ivančáková 2, Csóka 0, Jassová 0) Tréner : S. Onuška

Demečko Dávid, az Igló edzője: “Beigazolódott, hogy PLAY OFF egy más szakasza a bajnokságnak, s ez beigazolódott. Csapatként játszottunk és ez volt a döntő. Jól védekeztünk, nem féltünk belemenni a párharcokba, egyszóval azt játszottuk végre, amit a lányoktól mindig is elvárnék. A második félidőben egy ideig ki tudtuk vonni a játékból Vyňuchalovát és végül főleg ennek köszönhetően nyertünk. Viszont nem szabad elfelejteni, hogy csak az első párharcot nyertük meg, a következő meccsekre is felelősségteljesen kell felkészülnünk.”

Onuška Stanislav, az SBK Somorja edzője: A meccs a harmadik negyedben dőlt el, melyet kilenc ponttal elbuktunk. Sajnos rosszul kezdtük a második játékrészt, melyben a hazaiak ráadásul összekapták magukat. Nagy szerepet játszott a hazaiak tapasztalata és az, hogy a tapasztalt kosarasaik kosarat adtak, amikor kellett. Ebben a meccs e fázisában ez nekünk nem sikerült eléggé. Vissza szeretnénk térni a Szepességbe és meg szeretnénk állítani a Rücont. De ehhez főleg a védelemben kell fejlődnünk.

Vyňuchalová Romana, aki 24 pontot dobott az SBK-nak a meccsen: “A meccsnek voltak fázisai, amikor ment a játék a csapatnak s olyan is sajnos, amikor nem. Mondjuk ez várható volt, hiszen van itt egypár új játékos, akikkel egyszerűen még meg kell szoknunk egymás játékát. A Rücon ma nagyon jól és agresszíven játszott, s a védelemben hibákra kényszerített minket. Javítanunk kell a védelmünkön, hiszen itt ment el ma a meccs. A védelemben tanúsított teljesítményünkhöz felelősségteljesebben kell hozzáállnunk.”

tablazat

A somorjai lányok ma, március 4-én „hazai környezetben” (A somorjai T18-as csarnok felújítás alatt áll, így a meccset Pozsonyban játsszák) fogadják az Iglóiakat.

MJ, Felvidék.ma {iarelatednews articleid=”52317,52311,52031,52190,51970,51738,51737″}