52311xxx

Az iglóiak elleni győzelemmel kiharcolta a rájátszás első fordulójának harmadik meccsét az SBK Somorja női kosárlabdacsapata.

A somorjaiak március 4-én “hazai” győzelmükkel visszavágtak a Szepességben elszenvedett múlt vasárnapi vereségért.

A somorjaiak az első meccsen egyértelműen a védekezésbeli fegyelmezetlenségek miatt kaptak ki Iglón, így most a feladat adott volt: megtartani a lendületet a támadásban és javítani a védekezésen.
Szerencsére a somorjai csajok átérezték a helyzet fontosságát, így aki lehetőséget kapott, teljes bedobással küzdve hajtotta végig a meccset, mely szoros küzdelmet hozott ugyan, de a végén a somorjai csajok örülhettek.

52311A meccs hőse a 24 pontot szerző somorjai leányzó, Slama Angelika volt, aki hátán vitte csapatot, de nem csak őt, a többi lányt is dicséret illeti. Ezzel a győzelemmel, mint írtam a somorjai SBK kiharcolta harmadik meccset, melyet ma játszanak a Szepesség fővárosában.
Reméljük, hogy ezt az akadályt is sikeresen veszik.

A meccs hőse, Slama Angelika:
Nagyon örülök, hogy szerdán nyerni tudtunk, amit annak köszönhetünk, hogy sokkal agresszívabban védekeztünk és kollektívabban játszottunk, mint az első meccsen. Fontos volt számunkra, hogy nyerjünk mivel így most az állas 1:1 ezért vasárnap fog eldőlni, hogy ki jut tovább a negyeddöntőbe és kinek ér véget a szezon.

Onuška Stanislav a somorjaiak edzője:
Ez egy tipikus Playoff-meccs volt. Úgy, mint ennek a két csapatnak az összes egymás elleni meccse, ez is szoros és kiegyenlített küzdelmet hozott. Azt hiszem, hogy a konkrétabb, feljavult védelmünk döntött a második félidőben. Nagyon szoros meccsre számítok a továbbjutásról döntő visszavágón.
52311x
Ivančáková Zuzana, a somorjaiak játékosa:
Boldog vagyok, hogy győztünk, s egyértelműen azzal a céllal megyünk vissza Iglóba, hogy nyerünk és továbbjutunk. Nagyon jól játszott a csapat, mindenki jó teljesítményt nyújtott, s ami a lényeg, jobban védekeztünk, mint a legutóbbi meccsen.