52612

A bajnokaspiránshoz látogatott szombaton a DAC, a trencséniek pedig igazolták a tabellán elfoglalt helyüket. Van Kessel, Rabiu és Edmond góljai után végül 3:0-ra győzött a hazai együttes, ezzel Tomislav Maric elszenvedte első vereségét a Fortuna Ligában.

Két helyen változtatott a kezdőcsapaton a kassai kupamérkőzéshez képest Tomislav Maric, Szabó Ottó helyén Ivan Šnirc, Pape Sarr helyett pedig Dario Krišto kezdett – olvasható a sportolunk.sk honlapon.

Már a 3. percben vezetéshez jutottak a hazaiak: Van Kessel iramodott jobbról a tizenhatosba, majd éles szögből a hosszú sarokba lőtt – 1:0. 5 perccel később Sesar baloldali beadását Szarka csúsztatta kapura, de Šemrinec a gólvonalon menteni tudott. Az első negyedórában nem kímélték egymást a csapatok, mindkét fél merészen vezette támadásait. Később Rabiu indult meg a bal oldalon, beadásáról viszont Bero centikről maradt le. A 17. percben egy újabb baloldali akció során Lawrence passzolt a tizenhatosba, az egyedül maradt Bero még le tudta venni a labdát, lövését azonban Kwin blokkolta. A 36. percben ismét megzörrent Polaček hálója, Van Kessel passzolt vissza a tizenhatosba, Mondek talált a kapuba, de a gól érvénytelen volt, mert Van Kessel már az alapvonalon kívülről adta be a labdát. A 41. percben Sesar beadása után Szarka lőtt kapura, de Šemrinec a helyén volt.

A második játékrészben folytatódott a trencséni nyomás, melynek gól lett az eredménye. Az 50. percben Mondek eresztett meg egy lövést a tizenhatos bal oldaláról, Polaček a labdát csak kiütni tudta, az érkező Rabiu pedig a hálóba talált – 2:0. A második gól után sem lankadt a trencséni iram, főleg Van Kessel, Rabiu és Jairo okozott sok fejtörést a DAC védőinek. Pape Sarr beállásával javult a a sárga-kékek játéka, de veszélyes helyzet viszont nem alakult ki. A 75. percben szépíthetett volna DAC, a tizenhatos vonalán háttal a kapunak Szarka kapott egy labdát, félfordulatból megeresztett lövését a trencséni kapus ki tudta ütni. A 86. percben Kooljwijk Michalík és Kwin között sarokkal passzolt Edmond elé, aki egyedül tört Polačekra és nem hibázott – 3:0.

Két győzelem és egy döntetlen után Tomislav Maris elszenvedte első vereségét a Fortuna Ligában.
AS Trencsén – FC DAC 1904 3:0 (1:0)
Gólszerzők: 3. Van Kessel, 50. Rabiu, 86. Edmond
Sárga lapok: 26. Jairo, 89. Lobotka – 32. Krišto, 38. Ljubicic, 63. Brašeň, 74. Kwin, 89. Černák
2.642 néző
AS Trencsén: Šemrinec – Čögley, Ramón, Rundič, Mondek (70. Guba) – Rabiu (77. Koolwijk), Lobotka, Bero – Van Kessel (84. Edmond), Jairo, Lawrence
FC DAC: Polaček – Turňa, Michalík, Kwin, Šnirc (21. Ujlaky) – Ljubicic – Brašeň (71. Černák), Sesar, Krišto (57.Pape Sarr), Štepanovský – Szarka.

Fotó: Ladislav Kertész, sportolunk.sk