52896

Nagypénteken Nagyszombat látogatott Dunaszerdahelyre a Fortuna Liga 24. fordulójában. A vendégek Vlasko második percben szerzett találatával gyűjtötték be a három pontot.

Mint derült égből a villámcsapás, úgy érkezett már a 2. percben a mérkőzés első gólja: Kwin rosszul rúgott el egy beadást, a labdát pedig Vlasko bal lábbal a hosszú sarokba lőtte – 0:1. Hét perccel később Greššák indult meg egyedül, eljutott egészen Polaček kapujáig, de Michalík megmutatta, miért tagja a szlovák válogatottnak. A folytatásban már a DAC volt főszerepben, folyamatos nyomás alatt tartotta a vendégek kapuját. A sárga-kékek csapatából főleg Pape Sarr volt nagyon aktív, néhány szemet gyönyörködtető cselet is bemutatott, de gólt sajnos nem hozott.
A félidőben megmutatták magukat a nagyszombati szurkolók, sörrel teli poharakkal dobálták a hazai rendezőket, ráadásul a klub zászlaját is eltulajdonították.
A szünet után ismét egymásnak esett a két együttes. Két perc leforgása alatt kétszer is veszélyeztetett a nagyszombati gárda: a 48. percben Cleber lövését Polaček fantasztikusan védte, majd egy kis kapkodás után Sabo próbált gólt szerezni. A 60. percben Szarka dolgozta be magát a tizenhatosba, lövése egy védőről lepattant, ezt követően sem Štepanovský, sem pedig Horváth nem találta el a kaput. A 70. perc tájékán visszaesett a játék, főleg a sérültek ápolása miatt. Az első játékrész során Sesar, a másodikban pedig Kwin kényszerült cserére. A mérkőzés vége felé fokozódott a hangulat, a 80. percben Brašeň, a 91. percben pedig Sabo veszélyeztetett.
A mérkőzés állása már nem változott, a nagyszombati gárda a DAC 18 mérkőzés óta tartó hazai veretlenségi sorozatát törte meg.

FC DAC 1904 Dunaszerdahely – FC Spartak Nagyszombat 0:1 (0:1)

Gólszerző: 2. Vlasko
Sárga lapok: 14. Kwin, 87. Szarka – 17. Nikolič, 90. Janečka
5 411 néző
FC DAC: Polaček – Turňa, Kwin (74. Majerník), Michalík, Szabó – Ljubicic, Sesar (37. Horváth) – Brašeň, Pape Sarr, Štepanovský (71. Černák)- Szarka
Nagyszombat: Kelava – Janečka, Nikolič, Greššák, Čonka – Casado (82. Kuzma), Hlinka – Cleber, Vlasko (75. Sládek), Sabo – Vojtuš (70. Vyskočil)