53960

A cseh Alois Kankovsky nyerte a III. Visegrád4 nemzetközi országúti kerékpárverseny harmadik, magyarországi szakaszát.

A 2017-es győri nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) tesztversenyének számító V4 Magyar Nagydíjon 12 nemzet 117 versenyzője, 20 csapat – közte 12 profi – , valamint a magyar, a szlovák és a szerb nemzeti válogatott állt rajthoz.

A viadal mezőnye szombat délben startolt el Budapestről, a Westend City Center elől, ahol Altusz Kristóf, a Külgazdasági és Külügyminisztérium helyettes államtitkára köszöntötte a versenyzőket. Az államtitkár sok energiát és kitartást kívánt a kerékpárosoknak, akiknek szükségük is volt erre, mert a Győrig tartó 124 kilométeres táv 70 százalékát zuhogó esőben kellett letekerniük.

A legjobb magyar a Veloki Team kerekese, Popovics Gergely lett, aki a 12. helyen ért célba.

A múlt szombaton, cseh földön elrajtolt sportesemény célja a visegrádi négyek – Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia – immár 24 éves együttműködésének népszerűsítése, a közös visegrádi identitás erősítése.

A záró szakaszt vasárnap, Szlovákiában rendezik.