53775

Végletekig kiélezett csatában, a bajnoki finálé mindent eldöntő utolsó mérkőzésén tíz pontos győzelmet aratott az MBK Rieker Komárom a Privigye ellen, s ezzel megszerezte történelme első bajnoki címét. A szlovák Eurovia kosárlabda-bajnokság hetedik mérkőzésén: BC Privigye – MBK Rieker Com Therm Komárom 68:78 (34:45).

Fennállása során harmadszor játszhatott az aranyért az MBK Rieker, s bár az előző két alkalommal sem járt reménytelenül messze a végső sikertől (különösen az Inter ellen játszott két évvel ezelőtti döntőben), ez az idei talán minden eddiginél kedvezőbben alakult. Történt ugyanis, hogy a finálé negyedik mérkőzése után a komáromi együttes összesítésben már 3-1-re vezetett, azaz már csak egy győzelemre állt a trófeától. A pesszimistábbak is úgy számoltak, ha a soron következő privigyei meccsen nem, a rá következő, újabb hazai találkozón Bannisterék lezárják a sorozatot. A Privigye azonban nem adta fel, két „játszmalabdát” hárítva előbb otthon, majd Komáromban győzött, s következhetett minden elölről, pontosabban a mindent eldöntő utolsó ütközet.

Komáromi szempontból szenzációsan kezdődött a mérkőzés, a privigyei katlanban tíz perc után tizennégy pontos előnyre tett szert az MBK Rieker. Bannister és Igrutinovics, a két legkisebb komáromi gyakorlatilag tarthatatlan volt, ketten együtt az első félidő végén már harminc pont felett jártak, miközben a komáromi védelem is derekasan állta a sarat.

A második negyedet ugyan a Privigye nyerte (18-15-re), ám a szünetben még mindig az MBK Rieker vezetett (45-34). A harmadik játékrészben Batka pontjai az életet jelentették a hazaiaknak, hiszen így látótávolságon belülre kerültek. A negyed végén Maslík, a komáromiak egyetlen klasszikus centere is beszállt a játékba – mindhiába, mert magassági fölényét a Privigye kíméletlenül kihasználta, nem csoda, hogy a két csapat közti különbség folyamatosan apadt.

Az utolsó tíz percet már csak öt pontos előnnyel kezdték a vendégek, de ezt az ötöt foggal-körömmel őrizték Bannisterék. A privigyei Evans kosarával már csak két pont volt a különbség, amikor kevesebb mint öt perc volt hátra. A fordulat azonban csak ezután következett: az MBK Rieker egymás után öt pontot dobott, a hazaiak mestere, Krajnovics pedig időt kért. A széttöredezett végjátékban aztán ismét Bannister és Igrutinovics higgadtságára volt szükség, s mivel egyikőjük keze sem remegett meg a büntető vonal mögül, már tíz pont volt a komáromiak előnye. A különbség pedig már nem változott, Komárom tehát a négy győztes mérkőzésig tartó bajnoki fináléban – rácáfolva a papírformára – másodszor is legyőzte idegenben az alapszakaszt megnyerő Privigyét.

„A bajnoki cím nagyon sokat jelent számomra: ez ugyanis az első érmem, mióta az extraligában játszom. A mai mérkőzés előtt nem sokan hittek bennünk, mi azonban úgy voltunk vele, nincs mit veszítenünk. A teher az ellenfél játékosainak vállát nyomta, ez is döntő tényezőnek bizonyult” – fogalmazott Matej Marchyn, az MBK bedobója.

Az MBK Rieker két ezüstérem után – történelme első – bajnoki címét szerezte meg. Azon lehet vitatkozni, hogy ez a mostani minden idők legjobb komáromi kosárcsapata vagy sem, ám azon már kevésbé, hogy ez a legegységesebb – és ezidáig a legsikeresebb.