Köszöntik egymást a csapatok

(Képgalériával frissítve) Dunaszerdahelyen, a DAC stadionban játszotta le első barátságos nemzetközi mérkőzését a Felvidék válogatottja, amely a székelyföldi válogatottat látta vendégül.

A felvidéki csapatA Felvidéki Labdarúgó Egyesület (FLE) színeiben Rusznák Ádám – Mikóczi Tibor, Nagy Márk, Pristáč Tamás, Mácsadi Balázs, Pásztor László, Takács Dávid, Szakál Máté, Novota Zoltán, Václav Róbert míg Székelyföldi Labdarúgó Egyesület színeiben Gazda Botond – Silion Petru, Szőcs Lóránt, Benkő Norbert, Oprea Róbert, Csíki Dénes, Gazda József, Bálint Róbert, Péter Mózes, Bálint Rajmond, Csinanu Adrian lépett a pályára.

A felvidéki válogatott nemrégiben állt össze, és gerincét a Via Nova ICs által szervezett Felvidéki Labdarúgó-bajnokságban szereplő játékosok adják, de vannak, akik alsóbb osztályú bajnokságokból kerültek be.

A játékvezető Kosár Csaba volt. Asszisztensei: Takács Sándor és Fehér Mihály.

Kezdődik a mérkőzésA kezdőrúgást Szabolcs Attila magyar országgyűlési képviselő (FIDESZ-KDNP), az Országgyűlés nemzeti összetartozás bizottságának alelnöke és Berényi József, a Magyar Közösség Pártjának elnöke végezte. “Nagyszerű érzés olyan mérkőzést látni, ahol az ember előre tudja, hogy a magyarok győznek” – mondta az MKP elnöke.

A DAC-stadionban Hájos Zoltán polgármester és Nagy Dávid (a felvidéki egyesület alelnöke) köszöntötték a résztvevőket, Vadkerti Imre elénekelte a magyar Himnuszt és a Székely Himnuszt, majd megkezdődött a mérkőzés.

A székelyek több helyzetet dolgoztak ki, azok befejezése azonban pontatlan volt, vagy a felvidéki kapus kezében landolt a labda. A második félidőben, a 60. percben hármas csere volt a felvidékieknél. Mácsadi Balázs helyére Hugyivár Ádám, Takács Dávid helyére Matyi Attila állt be, valamint Jakus Tamás lépett pályára. Az utolsó negyedórában a felvidékiek részéről Jakus Tamás rúgta a mérkőzés egyetlen gólját, így a mérkőzés Felvidék – Székelyföld 1:0 eredménnyel zárult.

gool

A közönség végig a magyarokat biztatta, és egyforma elismerésben részesítette mindkét csapatot. (on)

Felvidék.ma – Képgalériánk itt tekinthető meg (fotók: O.N.)
Fotó: FLE facebook
{iarelatednews articleid=”53402″}
Mecss előtti találkozó a szurkolókkalVacsora a nagy meccs előtti naponTaktikai megbeszélés a meccs előttNagy Dávid FLE alelnöke a meccsen kapható sálat mutatjaJakus Tamás szerezte a 69 percben a felvidéki gólt