54335

Kevésen múlott a szlovák csoda Spanyolország ellen a Magyarország és Románia közös rendezésében zajló női kosárlabda Európa-bajnokság csoportmérkőzéseinek harmadik körében: a címvédő hispánok csupán egy ponttal verték Maroš Kováčik együttesét. A magyar lányok Svédország után Litvániától is vereséget szenvedtek, így továbbra is nyeretlenül állnak csoportjukban.

A magyar válogatott továbbjutása az újabb vereséggel gyakorlatilag minimálisra csökkent, ahhoz ugyanis győzni kellene a bombaerős spanyolok és a remek formában lévő szlovákok ellen is. A litvánok elleni hatpontos vereség (66-72) azért is fájó, mert a magyarok a pocsék első félidő után (23-39) óriásit javultak, s ha csak rövid időre is, az utolsó negyed elején átvették a vezetést. Ez azonban roppant energiákat emésztett fel, és a végére kipukkadt a szlovák Stefan Svitek edző által irányított magyar csapat.

A magyarokkal egy csoportban szereplő Szlovákia a címvédő Spanyolországgal találkozott, és nem sokon múlott, hogy szenzációt okozzon. A D-jelű csoport eddig veretlen csapatainak rangadóján azonban végül nem borult a papírforma, a félidőben még vezető szlovákok (Marta Páleníková utolsó másodpercekben szerzett triplájával) egy ponttal (76-77) alulmaradtak. A szlovák válogatottnak ezzel – három mérkőzés után – öt pontja van, és csoportjában a magyarokhoz hasonlóan még csak két meccset játszó Spanyolországot megelőzve az élen áll. A hattagú csoportból az első három helyezett jut be a középdöntőbe. Magyarország Szlovákiával a csoport utolsó fordulójában csap össze.