54670

Izgalmas mérkőzésekkel, kiváló hangulatban zajlott a III. Felvidéki Labdarúgó Bajnokság Ung-vidéki, bodrogközi régiójának első fordulója június 27-én. Az ötcsapatosra bővült torna házigazdája Nagyszelmenc volt.

A meccseket a nagyszelmenci Dobó István Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola műfüves pályáján játszották a csapatok, 4 plusz 1-es felállásban. Az egybegyűlteket Varga Tibor, a Via Nova elnökhelyettese üdvözölte, aki miután beszámolt az idei FLB-vel kapcsolatos aktuális információkról, a sport jelentőségét hangsúlyozta a közösségépítésben. Meglátása szerint sikerült Örös-Nagyszelmenchagyományt teremteni a bajnokságból, úgy a régióban, mint a Felvidék többi részén. Ami a Bodrogközt és Ung-vidéket illeti, nincs kizárva, hogy a következő évben tovább bővül a résztvevő csapatok száma, közölte Varga Tibor. Miután Vaszily Péter, helyi szervező ismertette a szabályokat, kezdetét vették a mérkőzések. A nap győztese a bodrogközi Örös csapata lett, a tabella további helyein az első forduló után sorrendben Kapos-Kelecsény, Nagyszelmenc, Perbenyik és Nagytárkány foglalnak helyet. A torna gólkirálya az örösi csapatot erősítő Galambos Gergő lett.

Ilko Zoltán, a Via Nova Bodrogközi és Ung-vidéki régióért felelős alelnöke a szervezők nevében a Felvidék.ma-nak elmondta, hogy az FLB legkeletibb régiós tornáit az elmúlt két évben négy állandó csapattal játszották, idén pedig Nagytárkány is bekapcsolódott a küzdelmekbe. Ilko Zoltán hangsúlyozta, hogy a Via Nova ICS által Felvidék-szerte szervezett esemény nem csak a sportról, hanem a kikapcsolódásról és a közösségépítésről is szól. „A tornával továbbá az is a célunk, hogy hozzájáruljunk a bodrogközi és Ung-vidéki régió magyarsága közötti szálak erősítéséhez” – fogalmazott Ilko. Mint megtudtuk, a torna következő fordulóját Nagytárkányban tartják július 5-én.

vn, Felvidék.ma

A tronagyőztes örösi csapatNagykapos és Kaposkelecsény csapataNagytárkány újonc a bajnokságban A perbenyiki csapat {iarelatednews articleid=”52352,47298,45474,46515,44688,40581″}