55502

A nagy hőség ellenére nem volt üres a lelátó a Pomléban, pedig a hazai FC STK 1914 Somorja csapata négy vesztes felkészülési meccs után egy hete Puhóban is vereséget szenvedett. Így Kontír mester tanítványai most hazai közönség előtt bizonyíthattak és bizonyítottak is, hiszen két góllal legyőzték a vendég verebélyi csapatot.

A nézők többsége még helyet sem foglalt, amikor a hazai csapat már hátrányba került. A somorjai védelem picit beragadt és ezt az ellenfél 12-es számú játékosa, Brath Patrik ki is használta. Ennek ellenére a hazai csapat irányított, majd a kedélyeket Mezovský Ľubomír húszméteres lövése borzolta, mely a fölső kapufáról „csak” a vonal elé pattant, így maradt a 0:1.

A 13. percben aztán góllá érett a somorjaiak mezőnyfölénye: a Slovan csapatától egy szezon után hazatért, de egyébként gyerekkorától Somorján nevelkedő Mikuš Rajmi okos és szemfüles góllal egyenlített. 1:1

A továbbiakban is a Kontír-legénység játszott jobban, annak ellenére, hogy elvétve a vendég verebélyieknek is akadt lehetősége. Az első félidőben viszont az eredmény már nem változott.

Nem úgy a másodikban, amikor is a hazaiak két gól is szereztek. Az elsőt Csölle Roland, aki egy az ellenfél által rosszul felmért les szituációt használt ki: a somorjai játékos a kapust megelőzve pöckölte a kapuba a labdát, de pechjére az ütközésben megsérült, és le kellett cserélni. Helyette a hazaiak játékos-edzője, Medgyes József állt be. A félidőben egyébként Stifter Károly is beállt, így ekkor már 4 somorjai nevelés volt a pályán, s ha Medgyest és Ozogány Dávidot is beleszámítjuk, akkor már 6 magyar ajkú játékos küzdött somorjai színekben.

A Somorja tovább passzolgatott, próbálkozott és a Dénesdtorcsmisérdről visszatért Kuba Juraj a 66. percben végül beállította a végeredményt. 3-1

Az utolsó percben Mikuš Rajmi egy köténycsel utáni húszméteres lövése a kapufán csattant ugyan, de ebből nem született gól. Mindent egybevéve tehát a hazai csapat megérdemeltem tartotta otthon a három pontot.

„Nem értettem, hogy hogyan kaphattunk gólt megint egyből meccs elején. Az öltözőben megbeszéltük, hogy oda kell figyelnünk a kezdésre. Erre nem figyelünk és gólt kapunk. A pályán mi irányítottunk, és szerencsére még a szünet előtt sikerült kiegyenlítenünk. Az öltözőben azt mondtam a fiúknak, hogy játsszanak ugyanúgy, ahogy eddig, és hogy legyenek türelmesek. A játékosaimat dicséret illeti. A csapatmorál ezúttal jó volt, a fiúk megmutatták, hogy igenis számít nekik, hogy a klubért, a szurkolókért játszanak. Ha pontosabbak lettünk volna, akár nagyobb arányú győzelmet is arathattunk volna” – nyilatkozta a hazai edző, Kontír Jozef.

STK Somorja – Verebély 3:1 (1:1)
Gólok: 13. Mikuš, 58. Csölle, 66. Kuba – 2. Brath
Sárga: Patrik Sura, Mezovský – Dzurek, Fekiač