55730

Csallóköz szívében, Dióspatonyban a Slovakia Ringen első alkalommal vettek részt együtt az utazó cirkusz nemzetközi csillagai és a legismertebb, legsikeresebb szlovák versenyzők.
A dióspaonyi pályán ezen a hétvégén, augusztus 21-23-ig több rangos futamon mérettettek meg Közép-Európa legjobb pilótái. A szlovák motorsportot képviselte többek között Rosina, Konopka, Homola, Gonda, Malchárek. Legnagyobb kihívóik a magyar csapatok versenyzői voltak, mint Tóth Anita, Csiszér Béla, Lévai Zoltán,Tim Gábor, Kőszegi Tamás, Podor Balázs és Magyar János.

A nagy versenyek és párbajok mellett a közönség megtekinthette a Forma-1-kiállítást és bemutatót, amelyet a ToroRosso F1-es autójával az osztrák pilóta, Ingom Gerstl vezetésével nézhettek meg. A nézők nagy örömére egyéb rendkívüli gépek is voltak a színfalak mögött és a paddock-ban vasárnap autogramot is adtak az érdeklődőknek a versenyzők.
A vasárnap délelőtti futamokon magyar sikerek is születtek. Az ESET TWC Renault Clio Kupáért nagy harc folyt. A második kör végén a 2. helyről Tóth Anita kisodródott, ekkor a magyar esélyek veszni látszódtak, mert a 7. helyre tudott visszajönni. Közben Csiszér Zoltán kiesett, viszont Tim Gábor a futam alatt fokozatosan jutott előbbre, majd a 22. percben nagy párbaj után megszerezte a 2. helyet, amit meg is őrzött, így Tomaš Pekar cseh versenyző mögött végzett. Tim Gábor az összetett kategória 2. helyén végzett a Slovákia Ringen.

Tim Gábor a Felvidék.ma-nak elmondta, hogy a Slovakia Ring nem a legkedveltebb pályája, az eddigi versenyek folyamán nem születtek eredmények, viszont a Peugeot-val annak idején nagyon jól mentek itt, és most visszajött valami ebből az érzésből.
Ezután a fő attrakció következett az FIA CEZ D2 és második futama, amely kategóriában versenyzett Montoya, Nico Rosberg és Valtteri Bottas is, mielőtt a Forma 1-be kerültek. A futam rajtja a 2. helyről induló Kőszegi Zoltánnak nem sikerült, a rajtrácson maradt. Viszont az 5. helyről induló Magyar János az első kanyar után megszerezte a 2. pozíciót, amit a 10-körös verseny alatt meg is tudott őrizni , így az osztrák Christopher Hoher mögött 2. helyen fejezte be a versenyt.
Magyar János a futamot értékelve elmondta a Felvidék.ma-nak, hogy nagyon jó volt a verseny, kellett már ez a győzelem, hiszen a sok technikai problémával a csapat nagyon sokat dolgozott.

A pilóta elmondta: „ nagyon szeretem ezt a pályát, mert gyors és én, mint sebességfüggő ezt kiemelten tudom értékelni. Nagyon jó érzés, hogy ilyen sokan kijöttek megnézni minket, hogy ennyi magyar néző előtt versenyezhettem, akiknek szeretném megköszönni a szurkolást.”