55364

(Képgalériával frissítve) A II. ligából tavaly kiesett FC STK 1914 Somorja 1:0 arányú vereséget szenvedett a Nyugat-Szlovákiai III. liga I. fordulójában Puhón. Ezzel folytatódik a felkészülési meccseken is problémát jelentő somorjai gólínség.

Óvatosan kezdtek a felek, ennek ellenére az első lövést a hazaiak eresztették meg, de Hajdúch kapus a helyén volt. A hazaiak az új szerzemény, Ozogány lövésével válaszoltak, de gól ebből a próbálkozásból sem született. Negyed óra után egy egyéni akció után a Slovantól hazacsábított, de gyerekkorától egészen tavalyig Somorján nevelkedő Mikuš Rajmund egyéni akció után került helyzetbe, de próbálkozását a puhóiak kapusa Letko Dominik hárította.
Az mérkőzés e fázisától a hazaiak fölénybe kerültek, a vendégek pedig valahogy nem találták a játék ritmusát. A 35. percben aztán egy hosszú kiugratás után Pastorek Miroslav 13 méterről leadott lövése utat talált a hálóban. 1-0. A szünet előtt még Mezovský Ľubomír fejelt centikkel mellé, a másik térfélen pedig Hajdúchnak kellett egy nagy bravúr bemutatnia.

A második félidőre egy teljesen más somorjai csapat állt föl, mely láthatóan irányította a játékot. A 48. percben ismét Mezovský próbálkozott, aki a kapufát találta el. A vendégek irányítottak, de csak helyenként kerültek helyzetbe. 10 perccel a vége előtt a hazaiak az egyetlen veszélyes kontrájukból óriási helyzetben csak Csölle Rolit találták el. Az utolsó percekben a vendégek mindent egy lapra tettek fel az egyenlítésért, de a végeredmény már nem változott.

MSK Puhó – STK Somorja 1:0 (1:0)
Gól: 35. Pastorek
Sárga: Gamboš – Krištan, Ozogány, Pončák
Játékvezető: Gašparovič
Nézők: 150
STK Somorja: Hajdúch – Mida (78. Špánik), Csöllle, Pončák, Ozogány – Mezovský, Patrik Sura, Krištan, Mikuš – Kálmán (46. Pinte) – Kuba (61. Peter Sura).

A meccsről készített képek megtekinthetők a Képgalériánkban ITT>>>.