doxxbet liga

FK Poprad – Rimaszombati VSK  3:2 (1:0)

A mérkőzésen végig a hazai csapat volt a kezdeményezőbb, a vendégek inkább a gyors kontrákra rendezkedtek be. A poprádi mezőnyfölényt már a 9. percben sikerült gólra váltani, amikor Streňo átadását Bilas lőtte a vendég kapuba (0-1). A gól meghozta a hazaiak támadókedvét, egyre többször veszélyeztettek, de a félidőben újabb gólt már nem sikerült szerezniük.

Szünet után egyenlítettek a vendégek, Petrán tört a tizenhatosba, majd éles lövése a bal alsó sarokban kötött ki (1:1). Néhány perccel később Ferenc futott el a bal szélen, majd másodszorra megtalálta Bilast, aki az ötösről pofozta a labdát a kapuba (2:1). Egy perccel később Karacs ívelését a teljes hazai védelem tétlenül szemlélte, senki nem mozdult, s a kapunk elé került labdát Vargic senkitől sem zavartatva fejelte a poprádi kapuba (2-2). A gyors gól ismét felhozta a hazaiakat, akik láthatóan nem elégedtek meg a döntetlennel, hanem nyerni akartak. Nagyobb sebességre kapcsoltak, s a 66. percben Bilas egy gyors kontra támadás végén megszerezte a győztes gólt (3-2).

Poprad, 1 124 néző, vezette: Sedlák – Weiss, Jekkel
Gólszerzők: 9. Bilas, 62. Bilas, 66. Bilas – 51. Petrán, 63. Vargic
Rimaszombat: Beník – Bajza, Zvara, Sivčevič, Morháč – Vargic, Petrán, Almaský, Kemény (Husaník 82.) – Karacs Péter, Lupták (Duarte 71.)
Vezetőedző: Marian Kudlík
Sárga lapok: 47. Streňo – 47. Morháč, 69. Vargic

FK Spišská Nová Ves – FC Lokomotíva Košice 0:0, 906 néző, jv.: Ziemba; FK Haniska – 1. FC Tatran Prešov 3:2 (1:2), 528 néző, jv.: Cvengroš, gólsz.: Pekár (28.), Kolbas (72.), Cicman (76) illetve Leško (10), Luberda (22); OFK Teplička nad Váhom – MFK Lokomotíva Zvolen 1:0 (0:0) 330 néző, jv.: Somoláni, gólsz.: Filo (62.); MFK Dolný Kubín – Partizán Bardejov 1:1 (0:0), 392 néző, jv.: Vašš, gólsz.: Pantone (88.) illetve Gruca (72.); FC VSS Košice – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1 (0:1), 620 néző, jv.: Kružliak, gólsz.: Ďordevič (90.) illetve Laco (40. 11-esből)