56299

A Nyugat-Szlovákiai III. liga 7. fordulójában Galántára látogatott az STK Somorja csapata, mely az előző körben, hazai környezetben 2:0-ra nyert a nemsói gárda ellen, s mely bizonyítani akarta, hogy a győzelme nem volt féletlen.
A szokás szerint nem kezdett legjobban a kék-fehér alakulat, hiszen a meccs első felében a hazaiak diktálták a tempót. Ezt Korman és Elvis helyzetei is jelezték, melyekből szerencsére nem lett gól. A vendégektől Mikuš Rajmi veszélyeztetett, de Eliaš időben.

A 45. percben aztán megtört a jég, a hazai csapat az előbb említett Eliaš révén megszerezte a vezetést. 1-0
A második félidőben, mint általában ebben az évben mindig, mintha kicserélték volna a somorjai csapatot. Aktívabbak voltak, és pontosabbak. Az 55. percben Andrej Špánik szabálytalankodott a 16-oson belül, de a megítélt büntetőt, melyet Korman végzett el, Hajdúch nagy magabiztossággal hárított. Úgy látszik, hogy ez kellett ahhoz, hogy a somorjai csapat magához térjen, hiszen innentől felgyorsultak az események.

A 65. percben Pončák egyenlített közelről, majd a Mikuš buktatásáért megítélt büntetőt – mely során a Mikušt buktató Peter Eliášt kiállította a játékvezető – szintén ő értékesítette a 70. percben.

Ezután a somorjai srácok az egyik helyzetet a másik után alakították ki. Következett a 75. perc, amikor is Kuba szenzációs labdával találta meg Rajmi Mikušt, aki köszönte szépen megszerezte a csallóköziek harmadik gólját.
A 81. percben Mezovský megkapta második sárga lapját is és mehetett zuhanyozni. A 90. percben pedig a csereként beálló Martin Kočiš kozmetikázta az eredményt, mely a lényegen már nem változtatott: a III. liga „magyar”? rangadóját Mátyusföld – Csallóköz 2:3

FC Slovan Galánta – FC STK 1914 Somorja 2:3 (1:0)

Gólok: Eliáš (45.), Kočiš (90.) ill. Pončák (60., 69.), Mikuš (75.)
Sárga: Pellet, Korman – Špánik, Hajdúch, Mezovský
Piros: Mezovský, Elias