55895

Az STK Somorja focistái egygólos győzelmet arattak a Nyugat-Szlovákiai III. liga 4. fordulójában a vendég negyediek ellen. Érdekesség még, hogy ezen a meccsen mutatkozott be az a három brazil légiós (Michel, Thiago a Joao Vitor), akik a Fluminensevel kötött együttműködési szerződés értelmében kerültek Somorjára

Az első félidőben a somorjaiak nagyon akartak, de sem a passzok nem sikerültek a hazaiaknak, sem pedig helyzetekig nem jutottak el. Az új szerzemény Thiago próbálkozott egy-kétszer, de lövései elkerülték a kaput, Krištan lövésénél pedig a vendégek kapusa a helyén volt. A vendégek szervezettek voltak, játékukon látható volt az új edző, Ekhardt Vladimir munkájának nyoma.

A második félidő első perceiben a hazaiak aztán úgy igazán nekimentek a vendégeknek. A Krištan ellen szabálytalankodtak a vendégek tizenhatosán belül, de Mezovský büntetőjét a vendégek hálóőre kivédte. Nem sokkal később Mikuš egyéni akciója után a lövésig is eljutott, de Kubica Denis ismét a helyén volt. Pár perccel később ugyanez volt a forgatókönyv, tehát Mikuš Rajmi került helyzetbe és Kubica védett, így maradt a 0:0.

A meccs vége felé tovább alakították ki a helyzeteket a somorjaiak: Mikuš parádés emelése mindenképpen gólt érdemelt volna. A 85. percben aztán eljött a hazaiak ideje. Mida beadása után úgy tűnt, hogy a labda a kapusé lesz, de a vendégek 91-ese kiejtette a labdát, melyen az éppen jókor jó helyen álló Kuba tanár úr tanárian bólintott a kapuba. 1-0

A hazai csapat végül így megszerezte a három pontot. Reméljük, hogy az öt légiós érkezése motivációként fog-e hatni azokra a fiatal somorjai játékosokra, akik az elmúlt meccseken megvetették lábukat a somorjai csapat kezdő tizenegyében.
,,Az első félidő? Nincs mit értékelni rajta. A térfélcsere után már jobban ment a csapatnak. Az ellenfél kapusából hőst csináltunk. Szerencsére az utolsó pillanatig akartuk a győzelmet, s ez ki is fizetődött. Kiszenvedtük a győzelmet” – nyilatkozta Kontír Jozef, a somorjaiak edzője.

STK Somorja – Negyed 1:0 (0:0)
Gól: 85. Kuba
Sárga: Medgyes – Kovács, Galbavý
Játékvezető: Otiepka
Nézők: 250
STK Somorja: Hajdúch – Stifter, Pončák, Medgyes (46. Csolle), Ozogány – Mida, Krištan – Mezovský, Michel (46. Kuba), Mikuš – Thiago (75. Joao Vitor).