57089

Ismét nemzetbeli mérkőzést játszott a Felvidéki Labdarúgó-válogatott, ezúttal Délvidék volt az ellenfél.

Első mérkőzését, mely szintén hasonló jelleggel bírt, Székelyföld ellen játszotta még tavaly a felvidéki legénység, azon 1:0-s győzelmet arattak a DAC-arénában. Azóta sok mindenben fejlődött a gárda, és egyre magasabb szinteket üt meg. Jól mutatja ezt, hogy már második és harmadik ligás játékosokból áll a csapat, de elfogadta a meghívást a jelenleg Mezőkövesdet erősítő, ám korábban a DAC-ban és a Bolton Wanderersben is remeklő Harsányi Zoltán is. A csatár sajnos kicsit betegeskedett, de lelkesedését bizonyítja, hogy ennek ellenére is pályára szeretett volna lépni a válogatottban. A mérkőzés kezdőrúgását pedig szintén egy illusztris vendég, a Slovan és a magyar válogatott csatára, Priskin Tamás végezte el.

Alig egy éve állt össze a felvidéki csapat, de azóta már nemzetközi tapasztalatra is szert tett, ami egészséges “egót” adhatott a játékosoknak. Az első tíz percben ez az önbizalom meg is látszott a felvidékiek játékán a nemrégen alakult, még csak most formálódó délvidékiek ellen. Aztán hirtelen két gólt is kaptak az arany-zöldek, ami nemcsak hogy meglepte őket, de láthatóan meg is zavarta. Az első gólt egy rögzített szituációból szerezték a vendégek, mesterien kilőve a jobb vinklit, majd a délvidékiek nemsokkal később egy védelmi hibát kihasználva növelni tudták az előnyüket.

A második félidőben egy teljesen más felfogású felvidéki csapat ment ki a pályára, látszott, hogy nagyon akarnak bizonyítani, ám a szerencse ezúttal elpártolt tőlük, a lövések rendre elkerülték a kaput, vagy elhaltak a kapus kesztyűi közt. Végül mégis sikerült betalálni a rimaszombati Köböl Máté révén, s csaknem az egyenlítés is összejött, ha mondjuk 5-10 perccel később érkezik a hármas sípszó. A fociban viszont nincsen „ha”, így maradt az 1-2-es végeredmény.

„Sajnáljuk, hogy nem győztünk, de a második félidei teljesítmény valamelyest kárpótol, s feledteti az eredményt. Végül is ismét egy nemzetbeli mérkőzést játszottunk, az eredmény tehát bizonyos értelemben csak másodlagos, tekintettel arra, hogy így is, úgy is a magyarok nyertek. Számunkra az volt a lényeg, hogy játékban legyünk, s folyhasson tovább az építkezés, míg a vendégeink lejátszhatták első idegenbeli mérkőzésüket. Velük kapcsolatban el kell mondanom, hogy egy nagyon szimpatikus és korrekt gárdát ismertünk meg, akikkel biztos vagyok benne, hogy még sokat fogunk együttműködni a jövőben – nyilatkozta a Felvidék.ma-nak Nagy Dávid, a Felvidéki Labdarúgó Egyesület alelnöke.

A kiváló hangulatú meccset Bősön rendezték, A csallóközi településen egy kiváló létesítmény mindent kielégítő „futball-ékszerdoboza” fogadta azt a mintegy ötszáz érdeklődőt, akik kilátogattak a találkozóra.

Felvidék kezdőcsapata:  Rusznák Ádám – Nagy Márk, Szőcs László, Lelkes Mátyás, Mészáros Dávid, Novota Zoltán, Szabó Marek, Kósa Mihály, Zoller Dávid, Köböl Máté, Harsányi Zoltán

Cserék: Rengel Péter – Pásztor László, Jónás Gergő, Duczman Dávid, Renczés Gábor, Halák Szilárd, Magyar Zsolt

Kertész László mérkőzésről készült fotógalériája ITT>> tekinthető meg.

Csonka Ákos, Felvidék.ma{iarelatednews articleid=”56953,56531,55323,54310,54108,54029,53709,53402,53392,52352,47298,47071,46515,45474,44688″}