56738

Győzelmi lehetőséget szalasztott el az MBK Rieker a pozsonyi Inter otthonában a szlovák extraliga harmadik fordulójában: mert bár a mérkőzés nagy részében az Inter diktálta az iramot, a címvédő komáromiak az utolsó negyedben átvették a vezetést, s karnyújtásnyira kerültek a győzelemhez. A hazaiak azonban meg tudtak újulni, s a végig rendkívül agresszívan, ugyanakkor eredményesen játszó Radoslav Rančík vezetésével a hosszabbításban a maguk javára fordították az eredményt.

A komáromi együttes a szünetben még öt pontos hátrányban volt az Interrel szemben, ám a második játékrészben a két csapat közti különbség fokozatosan csökkent. Négy perccel a vége előtt Alawoya büntetőivel pedig már nyolc ponttal (87-79) az MBK Rieker vezetett. Mégis a komáromi csapatnak kellett kapaszkodnia, az Inter ugyanis egy 12-2-es rohammal megfordította az állást. Öt másodperccel a vége előtt a komáromi Kratochvíl dobhatott két büntetőt az egyenlítésért: mindkettő a gyűrűbe hullott, így következhetett az ötperces hosszabbítás. Amelyben a komáromiakat valósággal leforrázta Nenad Milosevics remeklése: a szerb sorozatban öt pontot szerzett, amelyre a másik oldalról nem érkezett válasz. Az Inter vezére Radoslav Rančík volt, aki 37 ponttal, 11 lepattanóval zárta a mérkőzést.

„Társaim remekül kiszolgáltak, ennek köszönhető, hogy sikerült ennyi pontot szereznem. A mérkőzésen inkább a támadójáték dominált, védekezésben nagyon sok hibát elkövettünk. Örülök, hogy a végén fordítani tudtunk, a hosszabbításban pedig nagyon jó teljesítményt nyújtottunk, köszönhetően Milosevicsnek és TJ-nek” – utalta Rančík a tavalyi szezon legértékesebb játékosára, TJ Bannisterre, aki tavasszal még a komáromiak erősítette.

„Nagyon jó mérkőzést láthatott a közönség, számomra azonban hihetetlen, hogy nyolc pontos előnyünket nem tudtuk győzelemre váltani. Megérdemeltük volna a sikert, ám az ellenfél játékosai a döntő pillanatokban jobban összpontosítottak” – értékelt csalódottan Andjelko Mandics, a komáromiak edzője.

BK Inter – MBK Rieker Com Therm Komárom 112:107 – hosszabbítás után (27:26, 25:21, 22:25, 17:19 – 21:16).
Legeredményesebbek: R. Rančík 37, Bannister 20, Jankovics 14, illetve: Umipig 26, Kozlík 21, Thompson 17.