56588

Az egy héttel ezelőtti gyenge játék után megrázta magát a somorjai STK csapata, hiszen nagyszerű győzelmet aratott a Nyugat-Szlovákiai III. liga 9. fordulójában lejátszott meccsen az eddig hihetetlen sorozatot produkáló Nagymegyer otthonában.

A vendégek villámrajtot vettek, hiszen az első két akciójukat gólra is váltották. Az első percben Mikuš Rajmi az ötödikben pedig Joao Vitor volt eredményes. Az, hogy a csapat a meccs elejétől dolgozzon ki helyzeteket, nem volt újdonság, az viszont, hogy kettőből kettőt be is rúgjanak, az igen. A somorjai rohamok következőkben sem hagytak alább, sőt. A következő percekben a somorjaiak még két óriási helyzetet alakítottak ki, melyből nem lett gól. A szünet előtt egy-két vitatható játékvezetői ítéletnek köszönhetően csökkentették a hátrányukat a megyeriek, sőt a szünet után a játékuk is nagy mértékben feljavult, melynek köszönhetően az 56. percben sikerült kiegyenlíteniük Németh révén.

A megyeri egyenlítés úgy látszik, hogy aktivizálta a somorjaiakat, de Mikuš Rajmit mindenképpen, hiszen a fiatal somorjai nevelésű játékos a 65. percben megszerezte a győzelmet jelentő találatot kék-fehéreknek. Az egész a szépséghibája csak az volt, hogy mivel a fejére húzta a mezét, megkapta második sárga lapját és mivel ez már a második volt, mehetett zuhanyozni.

A mérkőzés hátralevő részében a hazaiak mindent egy lapra feltéve támadtak, de a somorjaiak kapusa, Hajdúch „Juraj” a helyén volt

Kontír Jozef az STK Somorja edzője:

,,A fiúknak nagy köszönet és dicséret jár azért a teljesítményért, amit a pályán ma nyújtottak. Ez egy nagyon fontos győzelem, hiszen Nagymegyeren nyertünk, ott ahol nem sok csapat fog pontot szerezni.”

Nagymegyer – STK Somorja 2:3 (1:2)
Gólok: 1. Mikuš 0:1, 5. Joao Vitor 0:2, 45. Čtvrníček 1:2, 56. Németh 2:2, 65. Mikuš 2:3.
Sárga: Antunovič, Szőcs – Pončák, Mikuš, Kassiano.
Piros: 65. Mikuš
Játékvezető: Španka
Nézők: 250
STK Somorja: Hajdúch – Mida, Pončák, Horváth, Medgyes – Kassiano, Krištan – Mikuš, Thiago (58. Mezovský), Joao Vitor (87. Kuba) – Špánik (79. Ozogány)
Őry Tibor fotógalériája a mérkőzésről ITT>> tekinthető meg.

Méry János, Felvidék.ma{iarelatednews articleid=”55895,55775,55607,55502,55364,55217,54373,54255,54148″}