57053

A somorjai focisták sikerrel vették a Nyugat-Szlovákiai III. liga 12. fordulójának akadályát, hiszen október 24-én, szombaton simán legyőzték a nagyszombati Spartak „C” csapatát.

A somorjai csapat kitűnően kezdte a találkozót, hiszen már a második percben megszerezték a vezetést. Mikuš Rajmi helyzete még kimaradt, de Krištan Radoslav a hálóba küldte a labdát. 1-0.

A hazaiak még az első félidőben megduplázták a vezetésüket, hiszen a Kuba „Gyuri” tanár úr ellen elkövetett szabálytalanság miatt megítélt büntetőt Pončák Vlado magabiztosan értékesítette. 2-0

A hazaiak a második félidőben folytatták jó és eredményes játékukat, szinte teret sem hagyva a nagyszombat „C” csapatának. A 63. percben jött a hazaiak kedvence, Mikuš Rajmi, aki szép találattal növelte a kék-fehérek előnyét. Pár perccel később pedig Michel hagyott még ki egy óriási lehetőséget. Meg kell még említenünk Hajdúch „Gyuri” szenzációs védését is, melynek köszönhetően a csapat megúszta kapott gól nélkül.

„Örülök, hogy úgy nyertünk, hogy nem kaptunk gólt. Nem volt könnyű meccs, de nem vallottunk szégyent a fizikailag jól felkészült ellenfél ellen. A fiúkat dicséret illeti a mutatott teljesítmény miatt.”- nyilatkozta az STK mestere, Jozef Kontír.

STK Somorja – Nagyszombat „C” 3:0 (2:0)
Gólok: 2. Krištan, 20. Pončák (11 m), 63.Mikuš
Sárga: Dzíbela
Játékvezető: Gašparovič
Nézők: 200

STK Somorja: Hajdúch – Mida, Pončák, Horváth, Medgyes – Kassiano, Krištan – Mikuš, Thiago (57. Mezovský), Joao Vitor (43. Ozogány) – Kuba (81. Michel).
További képek a mérkőzésről megtekinthetők Képgalériánkban ITT>>>.