57779

Hosszas felkészülés előzte meg az idei U16-os utánpótlás Európa-bajnokságot, melyet Lengyelországban rendeztek meg Tarnowskie Góry-ban.

Csapatunk csütörtök reggel indult két autóval szerencsére gyönyörű napsütéses időben, így már délután el is foglalták a szállásukat. Még aznap történt meg a versenyzők mérlegelése is, ami ugyancsak komplikációk nélkül ment, így maradt idő este egy kis városnézésre is. A csapat nagyon jókedvűen tért nyugovóra, ami meghatározta másnapi és az egész ott tartózkodásunk hangulatát – számolt be a Felvidék.mának Markovics János, a Seishin Karate Club edzője, vezetője.

Másnap a felvidékiek már délelőtt a verseny helyszínére érkeztek, ahol 20 ország legjobbjai gyülekeztek, hogy összemérjék tudásukat. A seishinesek erre a versenyre már az év elején megkezdték a felkészülést, így biztosak lehettek benne, hogy nem maradnak szégyenben. Idén már voltak Lengyelországban, Horvátországban és Magyarországon is különböző versenyeken, továbbá ők is rendeztek három felkészülő tornát Ekelen, Ekecsen és Dunaszerdahelyen. A csapat külön edzéstervvel készült, amit szépen be is tartottak. Ezt a felkészülő versenyek kiváló eredményei is tükrözték. A Seishin Karate Klubot és egyben Szlovákiát ezúttal ketten képviselték, Trenčík Nikolas (Keszegfalva) és Kovács Kata Zsófia (Ekecs).

Nikolas egy litván ellenféllel kezdett, akivel teljesen egyenrangúan küzdöttek, végül az utolsó 20 másodpercben került fölénybe a baltikumi srác, és ez elég volt a bíróknak ahhoz, hogy őt hozzák ki győztesnek. A fiú később megnyerte a bajnokságot.

Zsófi szintén egy litván ellenféllel került össze. Az elején itt is kiegyenlített volt a küzdelem, majd Zsófi lassan elkezdte felőrölni ellenfelét, és a hosszabbításban szerzett fejrúgásával továbbjutott a negyeddöntőbe. Itt egy magyarországi lány volt az ellenfele, akit pedig hosszabbításban súllyal vert meg. Végül pedig következett a döntő, ahol az első menet még döntetlen volt, ám a hosszabbításra Zsófi elfáradt, így az előkelő második helyen végzett.

„Úgy gondolom a versenyen mindkét versenyzőm kiválóan helyt állt. Még csak most lett vége az EB-nek, de máris tervezzük a jövő évi versenyeket, ami ugyancsak nagyon mozgalmas és színes lesz. Reméljük, legalább annyira sikeres lesz, mint az idei. Mindenkinek nagyon köszönjük, aki bármilyen módon – anyagilag, lelkiekben, szurkolással, élő közvetítéssel vagy a felkészülésben – segítette a versenyzőket és a csapatot” – mondta el Markovics János, a Seishin Karate Club edzője, vezetője.

Felvidék.ma{iarelatednews articleid=”57055,56849,56604,54073,53782,53472,53096,52617,52403″}
A felvidéki csapatA két felvidéki versenyzőKovács Kata Zsófia Szepesi Csenge világbajnokkalKovács Kata Zsófia