57237

Küzdelemből jelesre, kosárlabdázásból közepesre vizsgázott az MBK Rieker Komárom, amely elszenvedte második vereségét is a FIBA Europe Cup nemzetközi kupasorozatban. A finn Kataja Basket elleni Székesfehárváron rendezett találkozó – az utolsó perceket leszámítva – meglehetősen izgalmasan alakult, a komáromiak a negyedik negyedben még vezettek, ám a vége tizenhárom pontos vereség lett.

10-0-s rohammal indított a finn Kataja, az első negyed végére azonban az MBK Rieker 14-20-ra zárkózott, a félidei szünet előtt három perccel pedig már vezetett (34-33). A finnek azonban rövid idő alatt fordítottak, s Rannikko utolsó másodpercekben szerzett triplájával 41-38-ra nyerték az első félidőt.

Csaknem ugyanaz a forgatókönyv játszódott le a harmadik negyedben, mint az elsőben: az MBK alaposan beragadt (46-57), hogy aztán megint megkezdje a nagy felzárkózási hadműveletet. A negyed végére a komáromi együttes egy pontra jött fel, ám a végszó ezúttal is a finneké volt, akik két büntetőt értékesítve ismét három ponttal vezettek (58-61).

Tegyük hozzá ugyanakkor azt is, hogy a mérkőzésnek ebben a szakaszában az MBK Rieker nem minden esetben tapasztalhatta meg a hazai pálya nyújtotta előnyöket: feltűnő volt például, hogy a játékvezetői hármas görög tagja a kiélezett szituációkban rendre a komáromiak ellen ítélt.

Ennek ellenére – másodszor a mérkőzés folyamán – ismét vezetéshez jutott az MBK (64-63). Tartósan azonban egyszer sem tudott meglépni ellenfelétől, a fontos pillanatokban ugyanis rendre becsúszott egy-egy hiba: előbb Kozlík vesztette el a labdát egy rosszul megjátszott figura után, majd Thompson kísérlete csorgott ki a gyűrűből. Mindkét momentum döntőnek bizonyult, a finnek ezt követően esélyt sem adtak a mentálisan elfáradt komáromi együttesnek. A Kataja a vége előtt három perccel nyolc pontos előnyre tett szert (76-68), amit a hátralévő játékrészben látványos játékkal még fokozni is tudott:

MBK Rieker Com Therm Komárom – Kataja Basket 72:85 (14-20, 24-21, 20-20, 14-24).
Legeredményesebbek: Kratochvíl 11, Umipig, Thompson és M. Kozlík 10, illetve Wilson 20, Desrosiers és Rannikko 17.

A FIBA Europe Cup N-csoportjának másik mérkőzésén: BC Rilski Sportist Samokov – Cmoki Minszk 88:97 (34:51).