57269

A FIBA Europe Cup nemzetközi kupasorozatban elszenvedett keddi veresége után újabb rangadó várt az MBK Rieker Komáromra, amely az aktuális tabella első helyezettjét, a BC Privigyét fogadta a szlovák Eurovia extraliga kilencedik fordulójában.

Az első percekben a vendég együttes inkább tűnt középcsapatnak, mint listavezetőnek. A privigyeiek vezetőedzője, Miljan Csurovics, akit a komáromi szurkolók régi ismerősként köszönthettek, hiszen a nyáron még az ő irányításával lett bajnok az MBK, 18-9-es komáromi vezetésnél időt kért, ám ez sem jelentett megoldást a privigyei „bajokra”: a komáromi Halada egy támadáson belül hat pontot szerzett, s ezzel a hazaiak már csaknem húsz pontos előnyre tettek szert (28-9).

A 30-16-ra végződő első negyed után azonban jelentősen megváltozott a játék képe, s aki azt gondolta a komáromiak első tíz percben szerzett harminc pontja után, hogy ez egy közönségszórakoztató gálamérkőzés lesz, nagyot tévedett. A vendégek rendkívül agresszív védekezéssel megtörték az MBK Rieker lendületét, s bár a hazaiak sem védekeztek rosszul, Csurovicsék ismét kezdték elhinni, itt még teremhet számukra babér. Az első félidő végére már csak hat pont volt az MBK előnye.

A harmadik negyedben tovább fokozódott az őrült küzdelem, ebben a tíz percben mindössze huszonhét pont esett (15-12), s hogy mennyire a defenzív játék dominált a pályán, azt jól mutatja, hogy a komáromiak két negyed alatt kevesebb pontot értek el (26), mint az elsőben (30), miközben a vendégek is csak harmincegy egységig jutottak ugyanebben a periódusban.

Már csak öt perc volt hátra a mérkőzésből, amikor az addig végig vezető MBK-t beérte a Privigye (59-59). Fordítani azonban nem tudtak a vendégek: igaz, a komáromi Thompson (akit a földön fekvő Körner visszarántott, erre az amerikai is taszított egyet a privigyein) ellen megítélt büntetők után ismét döntetlen volt az állás (66-66), ám egy perccel a vége előtt Umipig triplája végleg elsüllyesztette a vendég reményeket.

„A mérkőzésen két hatalmas hibánk volt, az egyik, hogy tizennyolc támadó lepattanót engedtünk az ellenfelünknek, a másik, hogy kihagytunk tizenkét büntetőt. Mindezek ellenére köszönet a fiúknak a mutatott teljesítményért, bebizonyítottuk, hogy van tartásunk, s hogy tudunk küzdeni” – értékelt a mérkőzés után Andjelko Mandics, az MBK Rieker Komárom edzője.

MBK Rieker Komárom – BC Privigye: 73-68 (30-16, 11-19, 15-12, 17- 21).
Legeredményesebbek: Alawoya 15, Thompson és Halada 14, illetve Batina, Körner és Marics 13.