57389

AZ STK Somorja csapata a szombati kellemetlen hazai vereség után (STK-DAC „B” 0:1) szerdán, november 11-én Privigyére látogatott, ahol a Felső Nyitra néven futó gárda ellen lépett pályára.

Bizony kevesen gondolták, hogy a hazai vereség után a liga egyik legerősebb csapata ellen képes lehet jó eredményt elérni a kék-fehér egyesület. S mégis.

A meccs ritmusát a hazaiak vették fel jobban, hiszen az első húsz percben ők nyomtak, és irányították a találkozó alakulását. Sok pontrúgást végeztek el, de helyzetbe nem igen kerültek. A vendégek lassan-lassan átvették a meccs irányítását, és a 34. percben büntetőhöz jutottak, amit viszont Horváth Csaba kihagyott. A félidőben az edző Kontír Jozef és a fiúk eldöntötték, hogy nyerni fognak (Kontír Jozef nyilatkozta a somorjai csapat honlapján).

Ehhez az elhatározáshoz pedig tartották is magukat a somorjaiak, hiszen a második félidőben a csallóközi gárda volt a jobb csapat, ami helyzetekben és gólokban is megmutatkozott: az 53. percben Joao Vitor, a 90. percben pedig Kuba „Gyuri” tanár úr lőtt gólt, bebiztosítva ezzel a somorjai kék-fehérek győzelmét.

“A fiúkat meg kell dicsérnem, kitűnő teljesítményt nyújtott a csapat. Ez az eredmény jó motivációként szolgálhat a tavaszt illetően” – nyilatkozta az STK edzője, Kontír Jozef

Felső-Nyitra – STK Somorja 0:2 (0:0)
Gólok: 53. Joao Vitor, 90. Kuba
Sárga lapok: Lacko – Joao Vitor, Ozogány, Pončák, Kuba
Nézők: 390.
STK Somorja: Hajdúch – Mida, Pončák, Horváth, Ozogány – Krištan, Kassiano (80. Špánik) – Mezovský (90. Pinte), Mikuš, Joao Vitor (68. Medgyes) – Kuba.

Méry János, Felvidék.ma
Fotó: Őry Tibor, Felvidék.ma{iarelatednews articleid=”57323,57198,55895,55775,55607″}