58257

Drámai összecsapásnak lehettek tanúi azok, akik kilátogattak a pozsonyi Hant arénában rendezett Inter-MBK Rieker Komárom derbire, amely – hasonlóan a két csapat októberi találkozójához – ezúttal is a hosszabbítás után dőlt el. A szlovák Eurovia kosárlabda-bajnokság 19. fordulójának slágermérkőzésén mindössze három pont döntött.

A vendég komáromi csapat az első tíz percre tíz pontos előnyt alakított ki (22-12) – köszönhetően annak, hogy a pozsonyi Rančík-testvéreket sikerült semlegesítenie. A bajnokság legeredményesebb játékosának, Radoslav Rančíknak nagyon nem „ízlett” a komáromi védelem, csapnivalóan játszott: mindössze tíz pontot ért el a mérkőzésen, ráadásul ki is pontozódott.

Bátyjának, Martin Rančíknak ugyan párszor elsült a keze, de ő sem tudott csapata motorjává válni – legalábbis 35 percen át nem. Ennyi ideig játszott ugyanis bátran, s őrizte a vezetést az MBK Rieker. A rendes játékidő lejárta előtt azonban a pozsonyiak kiegyenlítettek (85-85), így következhetett a hosszabbítás.

A ráadás perceiben – hasonlóan az októberi összecsapáshoz, amelyen szintén az utolsó percekben mondtak csődöt – a komáromiakon a teljes tanácstalanság lett úrrá. Ezt a hazai csapat köszönte szépen, s noha nem játszottak jól, megfordították a mérkőzést.

A komáromi összeomlásra nehéz magyarázatot találni, a csapatban ugyanis remek egyéni teljesítményeket láthattunk. Az amerikai különítmény, Thompson és Alawoya jó napot fogott ki, előbbi dupla-duplát (19 pont, 10 lepattanó) ért el, utóbbi pedig nemcsak a mezőnyből tüzelt eredményesen, hanem szenzációsan lepattanózott (19 labdát kaparintott meg a palánk alatt) – ám egyikük sem tudott a nehéz percekben vezérré válni.

Azt, hogy milyen váratlanul hullott a pozsonyiak ölébe a győzelem, jól jelzik a mérkőzés után tett nyilatkozatok. „Az egész mérkőzésen nagyon rosszul játszottunk, ennél többet nem is tudok mondani” – fogalmazott Ľubomír Urban, a győztes csapat mestere. A komáromiak centere, Roman Vido sem volt képes sokkal többet hozzátenni: „Nem tudom, tényleg nem tudom, hogy mi történhetett velünk a végjátékban.”

Az idén még két találkozó vár a rossz passzban lévő komáromiakra (legutóbbi hat mérkőzésükből négyet elvesztettek), december 27-én (a 11. fordulóból elmaradt mérkőzést pótolva) hazai pályán vághatnak vissza az Internek, december 30-án pedig a Svit együttesét fogadják. Mindkét győzelem kulcsfontosságú ahhoz, hogy az élboly látható távolságon belül maradjon számukra.

BK Inter Pozsony – MBK Rieker Com Therm Komárom 102:99 (12:22,20:22,19:20,34:21 – 19:14).
Legeredményesebbek: Milosevics 31, Rančík 27, Bílik 12, Rančík 10, illetve: Bilics 20, Thompson 19, Alawoya 16, Vido 14, Umipig 10.