57945

Megszakadt Privigyén az MBK Rieker Komárom tíz mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata: Andjelko Mandics együttesének az utolsó tíz percben nyújtott pocsék teljesítménye miatt esélye sem volt a győzelemre.

Pedig akár meglepetést is okozhattak volna a vendég komáromiak Privigyén. Az első negyed után mutatott bíztató teljesítmény (19-18 Komárom javára) után azonban szétesett a vendégek játéka. A hazaiak sorozatban négy triplával nyitották a második negyedet, ami teljesen megbénította Kozlíkékat (45-34).

A félidő után sem javult az MBK Rieker játéka, igaz, a Privigye is visszavett a tempóból, így a harmadik tíz perc után továbbra is tizenegy ponttal vezetett a hazai csapat (61-50).

Az utolsó negyed aztán megint rémálomszerűen alakult az MBK Rieker számára, amely így nem kerülhette el a nagy különbségű vereséget. Győzelmével a Privigye letaszította a tabella éléről a komáromiakat, akikre karácsonyig még kemény mérkőzések várnak. December 9-én Kassára, 16-án Lévára utaznak, a kettő között fogadják a Nyitrát, végül pedig, december 19-én a pozsonyi Inter otthonában lépnek pályára. Ebből egyedül a nyitraiak elleni mérkőzés ígérkezik könnyűnek, a többin feltehetően vért kell majd izzadni.

“Gratulálok a Privigyének, ezen az estén jobb csapat volt, mint mi. Öt nap alatt ez volt a harmadik mérkőzésünk, ebből a háromból kétségkívül a Privigye volt a legerősebb ellenfél. Ha továbbra is az élbolyban szeretnénk maradni, sokkal jobban kell játszanunk, mint a mai estén” – nyilatkozta a szombati összecsapás után Andjelko Mandics, az MBK Rieker szerb edzője.

BC Privigye – MBK Rieker Com Therm Komárom 90:67 (45:34)
Legeredményesebbek: Wisseh 23, Marics 20, Stamenkovics 14, illetve: Umipig, Vido 14, Kozlík 10.