58197

Öt másodperccel a mérkőzés vége előtt szerzett kosárral nyerték meg az MBK Rieker Komárom elleni csatát a hazai pályán játszó lévaiak a szlovák Eurovia kosárlabda-bajnokság 18. fordulójában. A két csapat ezzel helyet cserélt: Léva a negyedik, Komárom az ötödik a tabellán.

Tizenöt pontos előnyt ajándékozott az MBK Rieker Komárom a Lévának az első negyedben (29-14). A vendégcsapat védekezése azonban a második tíz percben feljavult, és támadásban is jól kombinált, így átvették a vezetést. A slusszpoén mégis a lévaiaké volt, és egy távoli hármassal a félidő vége előtt már ismét ők vezettek (47-39).

Nem ez volt azonban az egyetlen fordulat a mérkőzésen: a harmadik negyed első részében tovább nőtt a hazaiak előnye – de csak egy darabig, a komáromiak ugyanis visszakapaszkodtak, s öt pontra csökkentették hátrányukat. A vendég együttesnek ugyanakkor a személyi hibákkal is meggyűlt a problémája: a mérkőzés végére öt (!) játékosa (Umipig, Alawoya, Bilics, Vido és Haviar) is kipontozódott.

Már csak hét másodperc volt hátra a mérkőzésből, amikor Kozlík duplájával kiegyenlített az MBK Rieker, ám a végén mégis a lévaiak örülhettek, akik egy másodpercekkel a mérkőzés vége előtt szerzett kosárral 89-87-re hozták a mérkőzést.

A komáromi együttes ezzel a vereséggel az ötödik helyre esett vissza a tabellán, ami nem is csoda: legutóbbi négy mérkőzéséből ugyanis hármat is elvesztett. Ebben az évben még kétszer lép pályára az MBK Rieker: a hétvégén az Inter otthonában, az év utolsó előtti napján pedig az Iskra Svit ellen hazai pályán.

„Rapszodikus mérkőzés volt: a  meccs egy-egy szakaszában mi, máskor a lévaiak voltak jobbak. Hosszú ideig voltunk kénytelenek az első számú irányítónk nélkül játszani, ugyanakkor úgy gondolom, Haviar jól állt be a helyére. Amikor Alawoya is kipontozódott, lepattanózásban már nem voltunk átütőek, ami meg is látszott a második félidei teljesítményünkön. Közel voltunk a győzelemhez, a végjátékban azonban a hazai csapatnak volt több szerencséje” – nyilatkozta a vereség után Dragan Risztanovics, akinek ez csupán a második mérkőzése volt az MBK Rieker kispadján.

Eucos Lévai Patrioták – MBK Rieker Com Therm Komárom 89:87 (47:39).
Legeredményesebbek: Žiak 25, Sztojadinovics 24, Miljkovics 15, illetve: Thompson 18, Bilics 17, Umipig és Kozlík 10.