Nem történt meglepetés Komáromban: az MBK Rieker 89-53 arányú magabiztos győzelmet aratott a BK 04 Igló ellen a szlovák Eurovia kosárlabda-bajnokság 27. fordulójában.

Egy percig sem forgott veszélyben a komáromiak győzelme, akik az első félidőben csupán huszonkét pontot engedtek ellenfelüknek. A nagyarányú győzelem azonban senkit ne tévesszen meg, ugyanis az az Igló érkezett Komáromba, amely egyetlen mérkőzést sem tudott még nyerni a most futó szezonban.

Ha tehát van kötelező győzelem, akkor ez mindenképpen az volt a tavalyi bajnok számára. Amolyan önbizalom növelő, kedélyjavító volt ez a siker, amire szükség is van Komáromban, hiszen a következő bő két hétben komoly erőpróba vár az MBK Rieker játékosaira.

A hét közepén érkezik a Privigye, majd január 27-én a tabellát vezető Inter, a kettő között pedig Lévára látogatnak a komáromiak. Az első kettő egyértelműen óriási rangadónak ígérkezik, de a lévaiak elleni meccs sem lesz könnyű – aki ezen nyer, nagy valószínűség szerint a harmadik helyen zárja az alapszakaszt.

Az MBK Rieker Komárom tehát az Igló ellen nem tett mást, mint teljesítette a házi feladatot, a cél azonban az, hogy a „szorgalmi feladatokat” is ilyen magabiztosan vegye.

MBK Rieker Com Therm Komárom – BK 04 AC LB Igló 89:53 (19:13,26:9,23:11,21:20).
Legeredményesebbek: Alawoya 22 (13 lepattanó), Bilics 19, Thompson 13 (12 lepattanó), illetve: Antoni 14, Dolník 10 (11 lepattanó).