Nagy lépést tett a hőn áhított alapszakaszbeli harmadik hely megszerzéséért az MBK Rieker Komárom, amely a szlovák Eurovia kosárlabda-bajnokság 30. fordulójának rangadóján hazai pályán 95-90 arányban győzedelmeskedett a pozsonyi Inter ellen.

A tegnap (január 27.) esti mérkőzés a szélsőségeké volt: az első negyedben a vendég Inter tönkreverte a komáromi csapatot, s nagyon úgy nézett ki, hogy a második tíz percben is folytatódik az egyoldalú küzdelem. Támadásban a komáromiak ugyan igyekeztek lépést tartani riválisukkal, ám védelmük átjáróháznak bizonyult, így a bajnoki tabellát magabiztosan vezető Inter az első félidő végén már 56 szerzett ponttal állt.

A személyi hibákkal is meggyűlt a baja a hazai csapatnak, Bannister gyorsan össze is szedett négyet, így a komáromi vezér a kispadra kényszerült. A második félidőre azonban egy teljesen más Komárom jött ki a pályára, az elképesztő változáson átesett MBK Rieker védelmét a legbiztosabb betonbunkerré alakította, támadásban pedig „extrahármasokkal” sokkolta az ellenfelet.

A Bannister helyére beugró Haviar is jól irányította az együttest, ám amikor már csak két pont volt a csapatok között, a hazaiak mestere, Dragan Risztanovics visszatette az amerikait a pályára. A húzás bevált, az MBK Rieker az utolsó negyedben Vido hármasával kiegyenlített, majd átvette a vezetést is. Innen pedig már nem volt megállás, az MBK Rieker (ha szorosan is, de) hozta a találkozót, s mivel a rivális Léva vereséget szenvedett Kassán, győzelmével a címvédő nagy lépést tett az alapszakaszbeli harmadik hely megszerzéséért.

MBK Rieker Com Therm Komárom – BK Inter Pozsony 95:90 (21-32, 22-24, 23-16, 29-18)
Legeredményesebbek: Bilics 19, Vido 18, Thompson 16, Bannister 15, illetve: R. Rančík 31 (15 lepattanó), Taylor 26, Kuffa 13.