A szlovák Eurovia kosárlabda-bajnokság 25. fordulójában az MBK Rieker Komárom 78-71 arányú győzelmet aratott a KB Kassa ellen. A hazaiak tizenöt triplát süllyesztettek el az ellenfél gyűrűjébe.

Az MBK Rieker játékosai nem készülhettek jó emlékekkel a rangadóra, ugyanis az újonc elleni (hazai pályán kiharcolt) győzelemért már októberben is meg kellett izzadniuk, nem beszélve arról, hogy a decemberi kassai visszavágót (amelyet a kelet-szlovákiai együttes nyert meg) követően az MBK Rieker komoly hullámvölgybe került.

Az első negyed után úgy tűnt, hogy a vendégek meg is lepik a hazai csapatot, mert Komárom ugyan jól kezdett, ám az első tíz perc után 19-22-es hátrányt „szedett össze”. A kassaiak azonban megtorpantak, a nagyszünet előtt pedig már az MBK vezetett két ponttal (de vezethetett volna többel is, ha az első félidő utolsó perceiben jobban koncentrál).

A harmadik negyedben Vlahovics és az exkomáromi Jankovics szerzett kellemetlen perceket a hazaiaknak, ám a kiválóan játszó Thompson (21 pont, 10 lepattanó) és Bannister hármasai utat találtak a kassai gyűrűbe, így az MBK Rieker tovább őrizte a vezetést (40-38).

Roman Vido (aki kulcsfigurája volt a komáromi győzelemnek, 20 pontig és 12 lepattanóig jutott) két triplája után azt hihettük eldőlt a találkozó (11 ponttal vezetett ekkor az MBK Rieker), a vendégek edzője, a magyar női kosárlabda-válogatottat is irányító Štefan Svitek időkérése után azonban feltámadt a Kassa, és egy pontra dolgozta le hátrányát. Az utolsó pillanatok azonban tartogattak még fordulatot, hiszen az MBK Rieker amilyen gyorsan eltékozolta, ugyanolyan gyorsan vissza is szerezte a kétszámjegyű vezetést, így még az is belefért, hogy a vendég együttes 5-1-es rohammal zárja le a mérkőzést.

A hazaiak közül a két amerikai, Thompson és Bannister, valamint Vido is négyszer-négyszer talált be a három pontos vonal mögül, ami sorsdöntőnek bizonyult. Feltűnő volt azonban a hazai kispad halvány teljesítménye: a kezdő ötösön kívül egyedül az MBK Rieker cseh fiatalja, Filip Halada iratkozott fel a pontszerzők közé.

MBK Rieker Com Therm Komárom – KB Kassa 78:71 (19:22, 21:16, 18:15, 20:18)
Legeredményesebbek: Thompson 21, Vido 20, Bannister 13, Bilics 13, illetve: Vlahovics 29, Avramovics.