A csodás védekezést bemutató magyar férfi vízilabda-válogatott három góllal verte a horvát csapatot a belgrádi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság negyeddöntőjében, s ezzel bejutott a torna elődöntőjébe.

Alig telt el négy perc a találkozóból, de Hárai Balázs és Hosnyánszky Norbert találatával már két góllal vezetett a magyar válogatott, Antonio Petkovics azonban szépített, a második negyed elején pedig már egyenlő volt az állás (2-2).

Csaknem három percig tartó gólcsend után Hárai ismét megvillant, s váltott gólra egy emberelőnyös támadást. Ám a horvát válasz sem késlekedett: Jokovics volt eredményes.

A nagyszünet előtt ismét a Benedek-csapat dominált: előbb a világklasszis Varga Dénes talált a kapuba, majd (Hárai után) Hosnyánszky is meglőtte második gólját (5-3). Közben Sandro Sukno, a horvátok legjobbja vágott lécre egy ötméterest.

A fordulás után Varga Dániel lövését fogta a horvát kapus, az ellentámadásból pedig gólt kaptunk: az egyébként jól védő Nagy Viktor kapuját Vukicsevics vette be (5-4).

Egy kis szerencsével egyenlíthettek volna a horvátok, ehelyett azonban Varga Dénes bombázott a hálóba, így Magyarország ismét kettővel vezetett (6-4).

A záró játékrészben folytatódott a Varga-parádé: „Dumi” ötméteresből három gólra növelte az előnyt (7-4), s ha emberelőnyös támadásait higgadtabban játssza meg a magyar csapat már ekkor eldőlhetett volna a mérkőzés.

Horvátország elszántan támadott, Gór Nagy Miklós kiállítása után akcióból szépíteni is tudtak, ám Vámos Marci nem egész kettő perccel a vége előtt emberelőnyből szerzett gólja után megnyugodhattunk (8-5).

Sukno nem bírta idegekkel, ütésért végleg kiállították, a magyar csapat pedig remek játékkal kiharcolta a továbbjutást. Nagy Viktornak és az egész magyar védelemnek sokat köszönhetünk. Benedek Tibor csapata az elődöntőben Montenegróval mérkőzik. Magyarország-Horvátország 8-5 (2-1, 3-2, 1-1, 2-1).

Szlovákia holnap (január 20-án) Máltával mérkőzik, a 9-12. helyért játszott mérkőzésen ugyanis büntetőkkel kikapott Németországtól, így a legjobb esetben is már csak 13. lehet.

Negyeddöntők:

Az oroszok csupán egy negyedig voltak ellenfelei a házigazda szerbeknek, akik a szünetben már 7-2-re vezettek, s végül kiütötték a szbornaját. Szerbia-Oroszország 15-5 (3-2, 4-1, 4-2, 4-0). A spanyolok meglepetésre nem bírtak a szenzációs védekezést bemutató görögökkel. Spanyolország-Görögország 2-6 (0-2, 1-1, 1-2, 0-1). Olaszországnak pedig Montenegró jelentette a végállomást. Olaszország-Montenegró 7-10 (2-3, 0-1, 3-4, 2-2).