FRISSÍTVE a magyar válogatott eredményével! Eddig az történik a belgrádi vízilabda Európa-bajnokság nyolcaddöntőiben, amire számítani lehetett: a spanyolok lelépték a máltaiakat, Montenegró öttel verte a franciákat, a hazai pályán játszó világbajnoki aranyérmes szerbeknek nem okozott gondot a szlovák válogatott, mint ahogy Horvátországnak sem Hollandia. A magyar csapat ma (január 17-én) 17:15-tól Grúzia ellen száll vízbe.

FRISSÍTÉS: A magyar válogatott csatlakozott a komoly pólós hagyományokkal rendelkező országokhoz, és hozva a papírformát kiharcolta a negyeddöntős részvételt Grúzia ellen. Valódi harcról azonban szó sem volt, a magyar csapat könnyed edzőmeccsen 14-3-ra nyert a grúzok ellen. Az igazi erőpróba két nap múlva vár a mieinkre, január 19-én ugyanis az olimpiai címvédő horvát válogatott lesz Benedek Tibor csapatának ellenfele a legjobb négy közé kerülésért. MAGYARORSZÁG–GRÚZIA 14–3 (4–1, 4–1, 3–1, 3–0).

A negyeddöntők párosítása: Spanyolország-Görögország, Szerbia-Oroszország, Olaszország-Montenegró, Magyarország-Horvátország. A szlovákok, akik a legjobb tizenhat között vereséget szenvedtek a szerbektől (lásd alább), a németekkel találkoznak, s amennyiben ezt az akadályt veszik, miközben a málta-románon sem borul a papírforma, úgy Szlovákia Romániával, majd (ha továbbra is a várakozásoknak megfelelően alakulnak az események) a francia-holland mérkőzés győztesével csaphat össze a 9. helyért.

Korábban írtuk:
Fentebb úgy fogalmaztunk, a szerbeknek nem okozott gondot a szlovák válogatott, s ez még akkor is igaz, ha az első negyedben meglepően jól játszottak a szlovákok: a szerb gólokra mindig érkezett szlovák találat, így az első játékrész után 3-3-mas döntetlent mutatott az eredményjelző. A csúcsvízilabdát játszó szerbek ellen ez azért nem olyan rossz teljesítmény.

A fordulópont a második negyedben következett be, a szerbek egymás után három gólt lőttek, amire a félidő vége előtt csak Famera tudott válaszolni (6-4).

A nagyszünet után aztán Szerbia végképp lerázta magáról a szlovák csapatot, amely a négy szerb gól ellenében a második félidőben csupán egy gólig jutott. A házigazda szerbek így magabiztosan jutottak a negyeddöntőbe, Szlovákia számára pedig a helyosztó mérkőzésekkel tulajdonképpen csak most kezdődik az Eb, a cél, hogy kiharcolják a trieszti olimpiai kvalifikációs tornán való szereplést. Egy fél ország drukkol nekik, ami nem is csoda: Szlovákiában a csapatsportok közül egyedül a vízilabda-válogatottnak maradt esélye arra, hogy kiharcolja a riói szereplést.

A magyar válogatottra ma (január 17-én) könnyebb „falat”, Grúzia csapata vár. Amennyiben Benedek Tiborék veszik az akadályt, a negyeddöntőben a hollandokat 16-9-re verő horvát válogatottal találkoznak.