Pocsék első félidő után a magyar férfi vízilabda-válogatott hat góllal verte az orosz csapatot a belgrádi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság D csoportjának második fordulójában.

A görögök elleni mérkőzés (8-8) után papíron gyengébb ellenfél várt a magyar vízilabda-válogatottra. Ehhez képest a meccs első félidejében arcunkra fagyott a mosoly. Az oroszok nem sokkal a kezdés után már három góllal vezettek, a magyar csapat három olimpiai bajnoki címig jutó szövetségi kapitányának, Benedek Tibornak mindjárt időt is kellett kérnie.

Ezt követően Vámos ugyan betalált, ám az oroszok az első negyed végére ismét három góllal vezettek (4-1). Szerencsére a magyar együttes védekezése a félidő végére kezdett összeállni, s Bátori révén a támadásban is egyre eredményesebb lett a csapat, így a nagyszünetre már csak eggyel vezettek az oroszok (5-4).

Sok hibával kezdődött a harmadik negyed: az orosz válogatott lövésig sem nagyon jutott, a magyarok pedig két emberelőnyös helyzetet is elszerencsétlenkedtek. Aztán gyors egymás után Vámos és Bátori is meglőtte a maga harmadik találatát. A játékrész végén Erdélyi is betalált, s ezzel már mi vezettünk két góllal (7-5).

A záró negyedben a fantasztikusan játszó Bátori mellett a Varga-testvérek is megvillantak: előbb Varga „Dumi” duplázott, majd Varga Dani is feliratkozott a góllövők közé. A három magyar találat között – csaknem tíz percnyi gólcsend után – ugyan az oroszok is betaláltak. De ezzel el is lőtték az összes puskaporukat, ráadásul Bátori negyedszer és ötödször is megvillant. A magyar válogatott egy pocsék első félidő után végül hat gólos különbséggel, simán verte a teljesen összezuhanó orosz csapatot. Magyarország – Oroszország: 12-6 (1-4, 3-1, 3-0, 5-1).

A szlovák válogatott két vereség után (a spanyoloktól 13-4-re, a hollandoktól 6-5-re kaptak ki) január 14-én este háromnegyed héttől Montenegró ellen száll vízbe az A-csoport utolsó fordulójában.